e-gazeta   |   redakcja   |   kontakt   |   konkursy

Wałbrzyski Ośrodek Kultury
hosting zapewnia
gdzie kupić hosting
18.02.2018 r.
pogoda
Wałbrzych-4°C
reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

ogłoszenia drobne
Różne
Bezpieczna pożyczka od 6.000 aż do 30.000 zł, minimum formalności. Bez opłat za obsługę. Tel. 690 198 988

Zamieszczono: 09.01.2018 r.
Różne
Kupie kazdego Mercedesa Sprintera lub Kaczkę. Kazdy model typ pojemność czy stan.Może być bez opłat czy dokumentów. Dojadę natychmiast Zawsze aktualne 500247769

Zamieszczono: 01.02.2018 r.
Praca
Opiekunka osoby starszej w Niemczech 1100 euro od 20marca do opieki pan 96 lat chodzący na balkoniku, parkinson, demencja. Tel 957475361 i 536182612 oraz pod adresem email progressio24@wp.pl

Zamieszczono: 15.02.2018 r.
Różne
Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki itp.: polskie, niemieckie,austriackie i inne, wojskowe oraz cywilne, dyplomy, zaświadczenia i legitymacje związane z nadaniem odznaczeń, zdjęcia o tematyce wojskowej, elementy umundurowania i wyposażenia wojskowego, inne pamiątki i starocie związane z wojskowością i służbami mundurowymi. telefon: 518 507 460 e-mail: wojskowe-odznaki@wp.pl

Zamieszczono: 08.02.2018 r.
Różne
Specjalizujemy się skupem samochodów każdej marki od 2000r.Oferujemy bezpłatny dojazd do klienta z gotówką natychmiast. Klient nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów związanych z wyceną i transportem auta. Na każdy pojazd realizujemy umowę kupna-sprzedaży. Kupujemy również: - Samochody dostawcze. - Samochody ciężarowe. - Samochody uszkodzone Lub powypadkowe. - Samochody Sprowadzone -Motocykle oraz ciągniki rolnicze Każdego Mercedesa Sprintera lub Kaczke (kazdy typ, model,pojemność czy stan ) Miła i rzetelna obsługa. Zaufało nam już wielu klientów .500247769

Zamieszczono: 08.02.2018 r.
Usługi
Jeśli oczekujesz oferty na usługi telekomunikacyjne dla Firm. Zapraszam do kontaktu. Rafał Wojcik Doradca Klienta Biznesowego Plus. Tel. 887 666 600

Zamieszczono: 08.02.2018 r.
Różne
Remonty ogólnobudowlane: mieszkań, domków jednorodzinnych, łazienek, klatek schodowych, dachów. Wykonujemy wszelkiego rodzaju remonty, jak i wszelkiego rodzaju prace remontowo budowlane między innymi: tynki gipsowe, posadzki, panel, malowanie, tapetowanie, sufity podwieszane, adaptacje poddasz , istalacje elektryczne, hydrauliczne wodno-kanalizacyjne. Profesjonalne, szybkie tanie remonty od a do z nr tel 696 988 401 Wycena Gratis!! Jeśli potrzebujesz zrobić remont zadzwoń!! przyjedziemy, wymierzymy, wycenimy

Zamieszczono: 13.02.2018 r.
Różne
Kupię Antyki za gotówkę - 603 567 304

Zamieszczono: 11.12.2017 r.
DODAJ OGŁOSZENIE
AKTUALNOŚCI WAŁBRZYCH I OKOLICE
Espresso z Tomaszem Góra - wałbrzyskim grafikiem, fotografem

Z pasjonatem lokalnej fotografii i grafiki rozmawiał Paweł Szpur

Tomek, potrafisz dzielić swój czas na rożne pasje. Jesteś grafikiem komputerowym, montujesz filmy oraz fotografujesz. Skąd pomysł, by robić zdjęcia z drona ?

Miałem ochotę spróbować czegoś nowego. Nie lubię stać w miejscu, więc tego unikam. Mamy w Wałbrzychu wielu bardzo dobrych fotografów... nie chcąc robić im konkurencji, "przeskoczyłem" na coś innego. A drony to całkiem nowa i ciekawa technologia.

Musiałeś się specjalnie uczyć pilotażu, dostać jakąś licencję?

Formalnie tak, trzeba mieć licencję. Na niekomercyjne projekty jest łatwiej. Na pewno nie powinno się latać nad miastami bez odpowiednich pozwoleń, bo można wyrządzić wiele szkód. To nie jest zabawka, choć wielu ludzi tak uważa.

Twoje zdjęcia to w większości fotografie wykonane nocą. Widać w mieście na przykład różnice pomiędzy nowym oświetleniem ulicznym, a starym. Jak szukasz odpowiedniego pleneru do uchwycenia tego właściwego, jednego ujęcia?

Na początku starałem sobie wyobrażać miejsca, gdzie chciałbym wykonać zdjęcia. Ale to nie sprawdziło się, ponieważ z powietrza jest inna perspektywa niż z ziemi. Kiedy urządzenie znajduje się w górze, to przeważnie widok jest nie taki, jaki sobie wyobrażaliśmy.

Czy Ty widzisz na jakiej wysokości znajduje się urządzenie ?

Oczywiście, że tak. Mamy całą telemetrię. Podane jest wszystko: wysokość na której jest dron, odległość od ciebie, ile baterii starczy (co jest równie ważne).

Z jakiej wysokości są robione najlepsze zdjęcia?

Moim zdaniem, najlepsze zdjęcia są robione na niskich wysokościach. Widoczny jest wówczas pierwszy plan. Te z wyższej wysokości, też są ładne, ale mniej ciekawe. Może jeszcze dodam, że te z wyższej wysokości cieszą się większą popularnością..., mieszkańcy szukają na nich swoich domów, budynków.

Filmujesz z drona? Widziałem w internecie twoje filmy nagrane w taki właśnie sposób.

W sumie tak. Bardziej zawodowo zajmuje się filmami z drona niż fotografią. Zdjęcia robię dla przyjemności. Do nagrywania teledysków zaprosił mnie Numizmatyk. Dwa jego teledyski nagrywaliśmy między innymi z drona. Kręcimy też w wałbrzyskich firmach, na przykład imprezy z drona.

Ile czasu poświęcasz na montowanie takiego filmu? Na przykład teledysku?

Jest to sporo pracy. To trzeba dokładnie przemyśleć. Nie może być tak, że wyjdzie to wyjdzie. Taki montaż czasami trwa od tygodnia do dwóch tygodni.

Zrobiłeś świetny film terenu po wyburzeniu Porcelany Wałbrzych w dzielnicy Stary Zdrój. Ile zajęło Ci czasu stworzenie tego materiału? Począwszy od wystartowania drona w powietrze, aż do opublikowania filmu w internecie?

Te filmy, które robię dla siebie, powstają akurat dość szybko. Tam jest kilka ujęć i zazwyczaj trwa to około jednego dnia. Nagranie na tak zwanym planie, to jeden dzień pracy. I później już montaż. W tym przypadku jest łatwiej, gdyż robię, to dla siebie. Wiem, czego chcę i nie muszę robić poprawek.

Czy zdarza Ci się często współpracować z jakimiś osobami z branży? Czy ktoś robiąc swoje materiały, prosi Cię, abyś pojechał z nim i zabrał drona?

Często współpracuję z Marcinem Jagielliczem. Moja praca jest szczególnie przydatna np. podczas robienia zdjęć fabryk z lotu ptaka. 

Uchyl rąbka tajemnicy... Jak zaawansowane są prace przy tworzeniu gry komputerowej? Wiem, że aby zrobić grafikę do gier czy filmów, potrzeba czasem wielu grafików...

Mam opóźnienia, to na pewno (śmiech). Prace trwają, nie przerywamy ich. To jest jedno z marzeń, które chciałem spełnić... Opóźnienia wynikają z tego, że musimy pracować zawodowo. Wiem, że miasto chciałoby pomóc. Teraz powinny ruszyć rozmowy z zakresu współpracy.

Tomek, a co jest fabułą tej gry komputerowej?

To jest tajemnica. Poznasz, jak zagrasz.

Nie chcę cię naciskać, byś zdradzał tajemnicę. Ale z pewnością jednym z celów tej gry jest promowanie naszego miasta.

Tak. Gra ma na celu między innymi pokazywanie miejsc w naszym regionie.

Czy będzie dostępna wersja na smartphone'a?

Na razie pracujemy nad wersją na komputer. Te na smartphone'a jest robiona w trochę innej technologii. Trzeba byłoby nieco uprościć grę. Teraz skupiamy się na komputerach. To i tak jest bardzo ambitny plan...

W dalszej części wywiadu  dowiecie się między innymi, dlaczego trudno zrobić dobre zdjęcie nocą z drona.

 

Serdecznie zapraszamy na stronę

https://www.facebook.com/studio.espresso.official

 

Dziękuję za rozmowę.

Paweł Szpur

 

 

Zobacz Studio Espresso:

 

https://www.facebook.com/studio.espresso.official

 

https://www.youtube.com


<<< powrót

XXIII Edycja Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego ,,Pegazik”

W czwartek 15 lutego w sali widowiskowej Miejskiej Biblioteki Publicznej – Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach odbyły się eliminacje miejskie XXIII (...) czytaj więcej

Szajka handlarzy ludźmi rozbita

Handel ludźmi, czerpanie korzyści z cudzego nierządu, posiadanie broni palnej i narkotyków to tylko niektóre zarzuty, jakie usłyszeli podejrzani (...) czytaj więcej

Choć do zakończenia rundy zasadniczej III ligi pozostały jeszcze dwie kolejki, to nie mają one większego znaczenia dla koszykarzy MKS-u Mazbud Basket Szczawno-Zdrój. Wygraną z WSTK Wschowa podopieczni Michała Borzemskiego zagwarantowali sobie miejsce na podium, a zarazem udział w barażach o II ligę. 

Zarząd województwa przeznaczył ponad 27 mln zł na tworzenie nowych miejsc opieki dla najmłodszych. To szansa dla rodziców, by zostawiając maluchy pod dobrą opieką, mogli wrócić do pracy.

dom seniora wałbrzych - parki technologiczne - prawo jazdy Wałbrzych - stomatolog wrocław - Zespół muzyczny Wałbrzych