e-gazeta   |   redakcja   |   kontakt   |   konkursy

Wałbrzyski Ośrodek Kultury
hosting zapewnia
gdzie kupić hosting
18.02.2018 r.
pogoda
Wałbrzych-4°C
reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

ogłoszenia drobne
Usługi
Jeśli oczekujesz oferty na usługi telekomunikacyjne dla Firm. Zapraszam do kontaktu. Rafał Wojcik Doradca Klienta Biznesowego Plus. Tel. 887 666 600

Zamieszczono: 08.02.2018 r.
Różne
Specjalizujemy się skupem samochodów każdej marki od 2000r.Oferujemy bezpłatny dojazd do klienta z gotówką natychmiast. Klient nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów związanych z wyceną i transportem auta. Na każdy pojazd realizujemy umowę kupna-sprzedaży. Kupujemy również: - Samochody dostawcze. - Samochody ciężarowe. - Samochody uszkodzone Lub powypadkowe. - Samochody Sprowadzone -Motocykle oraz ciągniki rolnicze Każdego Mercedesa Sprintera lub Kaczke (kazdy typ, model,pojemność czy stan ) Miła i rzetelna obsługa. Zaufało nam już wielu klientów .500247769

Zamieszczono: 08.02.2018 r.
Różne
Bezpieczna pożyczka od 6.000 aż do 30.000 zł, minimum formalności. Bez opłat za obsługę. Tel. 690 198 988

Zamieszczono: 09.01.2018 r.
Różne
Kupie kazdego Mercedesa Sprintera lub Kaczkę. Kazdy model typ pojemność czy stan.Może być bez opłat czy dokumentów. Dojadę natychmiast Zawsze aktualne 500247769

Zamieszczono: 01.02.2018 r.
Praca
Opiekunka osoby starszej w Niemczech 1100 euro od 20marca do opieki pan 96 lat chodzący na balkoniku, parkinson, demencja. Tel 957475361 i 536182612 oraz pod adresem email progressio24@wp.pl

Zamieszczono: 15.02.2018 r.
Różne
Kupię Antyki za gotówkę - 603 567 304

Zamieszczono: 11.12.2017 r.
Różne
Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki itp.: polskie, niemieckie,austriackie i inne, wojskowe oraz cywilne, dyplomy, zaświadczenia i legitymacje związane z nadaniem odznaczeń, zdjęcia o tematyce wojskowej, elementy umundurowania i wyposażenia wojskowego, inne pamiątki i starocie związane z wojskowością i służbami mundurowymi. telefon: 518 507 460 e-mail: wojskowe-odznaki@wp.pl

Zamieszczono: 08.02.2018 r.
Różne
Remonty ogólnobudowlane: mieszkań, domków jednorodzinnych, łazienek, klatek schodowych, dachów. Wykonujemy wszelkiego rodzaju remonty, jak i wszelkiego rodzaju prace remontowo budowlane między innymi: tynki gipsowe, posadzki, panel, malowanie, tapetowanie, sufity podwieszane, adaptacje poddasz , istalacje elektryczne, hydrauliczne wodno-kanalizacyjne. Profesjonalne, szybkie tanie remonty od a do z nr tel 696 988 401 Wycena Gratis!! Jeśli potrzebujesz zrobić remont zadzwoń!! przyjedziemy, wymierzymy, wycenimy

Zamieszczono: 13.02.2018 r.
DODAJ OGŁOSZENIE
AKTUALNOŚCI WAŁBRZYCH I OKOLICE
Espresso z Marcinem Szewczakiem

Z organizatorem wielu imprez dla mieszkańców Aglomeracji Wałbrzyskiej,  realizatorem projektów w organizacjach pozarządowych rozmawiał Paweł Szpur

Marcinie, jesteś organizatorem wielu imprez, wśród których za najważniejszą możemy uznać „Rajd Hałda”.

Hałda Wiesław, tak dokładnie nazywa się to miejsce. Tak naprawdę ja nie tworzyłem, tylko współtworzyłem ten rajd. Przy tak ogromnym przedsięwzięciu, pracowała cała masa ludzi. Przy końcówce ostatnich paru lat byłem dyrektorem organizacyjnym, czyli wszystkie sprawy typu miejsce i tak dalej, należały do mnie. W tym momencie warto wymienić parę nazwisk: Andrzej Skrzypczyński, Zbyszek Gnypka, Dychę też pozdrawiam. Cała gwardia ludzi tworzyła ten rajd na kilka miesięcy wcześniej. Wspaniała impreza. Szkoda, że już jej nie ma. Nie ma dlatego, że zmieniły się czasy. Zmieniły się regulaminy. Tam było kilka pętli powtarzanych. Teraz Polski Zwiazek Motorowy poszedł w rajdy długodystansowe.

Później była „Pasja, Przygoda, Adrenalina”.

Ale jeszcze kończąc temat Hałdy, wówczas udało się wystartować w takim prestiżowym międzynarodowym Rajdzie Berlin-Wrocław, nazywanym kontynentalnym Dakarem. Udało mi się usiąść jako pilot, nawigator mistrza Polski w klasie samochodów terenowych. Wystartowaliśmy MAN-em, takim siedmiuset konnym dakarowskim.

Ten samochód stał na wałbrzyskim rynku?

Tak, startowaliśmy z wałbrzyskiego rynku. Wracają wspomnienia. Dziękuję Andrzejowi Skrzypczyńskiemu, który wówczas mocno mnie wspomógł, żebym wystartował. Żebym jechał i się nie bał, bo rajd był długi, tygodniowy. I nie taki płaski, że pojeździjmy sobie po Oesach. Zorganizowany, jak to się mówi,  "wypisz wymaluj" w systemie dakarowskim.

Jesteś managerem w NGO, czasem realizowałeś kilka projektów naraz. Jak to pogodzić z życiem prywatnym?

To taka ciekawa historia. Bo zrezygnowałem z pracy w urzędzie. I śmieję się do tej pory z żoną, że urzędnik razem z dziennikarzem w tym czasie, bo Arek Czocher był dziennikarzem, rozruszali Forum Aktywności Lokalnej w Wałbrzychu. Może Arek do dziś pamięta, jak na Gdańskiej siedzieliśmy przy jednym stoliku i komputerze. Dłubaliśmy przy pewnym projekcie. Od tego ta przygoda z pozarządówką się zaczęła.

Ile przeprowadziłeś projektów w swoim życiu? Liczyłeś ?

Przeprowadziłeś to też źle powiedziane. To też była praca zespołowa.

Może inaczej. Iloma projektami zarządzałeś?

Praca w organizacjach pozarządowych to praca zespołowa. Jeżeli ktoś mówi, że pracuje sam, to kłamie. Tu ważne jest zbudowanie team'u. Ja w ogóle mam szczęście do fajnych ludzi: czy to jest organizacja pozarządowa, czy urząd (wróciłem!). Natomiast ostatnio musiałem zrobić sobie taką CV-kę. Tak przejrzeć, uaktualnić. Wyszło tych projektów ponad pięćdziesiąt.

Czy dalej posiadasz samochód terenowy? Pasja trwa, rozwija się?

To jest dobre pytanie. Ale nie za dobrze, że je zadałeś. Bo jak żona przeczyta wywiad, to powie, że trzeba zadzwonić do naszego kolegi, bo Land Rover się remontuje (śmiech). Mariusz podlinkuje Ci ten wywiad, żebyś wiedział, że ludzie pytają, gdzie jest Land Rover.

Dość charakterystyczny samochód, widoczny w mieście. Z pewnością przydawał się przy organizacji imprez. Ale oprócz auta, masz teraz fajnego zwierzaka.

Z Land Roverem jest tak, że jak już raz do niego wsiądziesz, to nie wysiadasz. Auto na lata - powiedziałbym. A jeśli chodzi o drugą część pytania...Tak, mam trzyletnią suczkę, Ezrę, rasy owczarek niemiecki. Z racji tego, że współpracuję z grupą Wałbrzysko - Klodzką GOPR-u., jest to pies do poszukiwań terenowych. Jego zadaniem jest odnajdywać zaginionych ludzi. 

To jak to się stało, że jesteś współpracownikiem GOPR-u?

Ja zawsze gdzieś z "pozarządówką" żyłem, a GOPR jest stowarzyszeniem, wìęc było nam "po drodze".

Przy ulicy Poznańskiej.

Dokładnie. Przy ulicy Poznańskiej. Chłopaki i dziewczyny z wałbrzyskiego GOPR-u robią kawał dobrej roboty. Na nich zawsze można liczyć: aktywni, pomocni, serdeczni.

Zgadza się. Sam byłem świadkiem takich działań. GOPR to nie tylko duże imprezy, ale i mniejsze festyny rodzinne, dzielnicowe, na których można się sporo dowiedzieć o bezpieczeństwie.

Musisz pamiętać, że Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oprócz tego, że ratuje ludzi w górach, spełnia funkcję edukacyjną, dzieli się wiedzą. Stąd pewnie takie Twoje spostrzeżenie. Nie uczymy co prawda wspinaczki, ale pierwsza pomoc jest równie ważna. Podobnie, jak świadomość tego, jak należy poruszać się czy zachowywać w górach. Gdy ktoś się zgubi i wie, co należy zrobić w takiej sytuacji, to możemy uznać to za sukces.

Dziękuję za rozmowę.  

W dalszej części wywiadu dowiecie się, dlaczego Marcin "przemodelował" swój obecny tryb życia oraz dlaczego współpracuje z GOPR-em w Wałbrzychu.


<<< powrót

XXIII Edycja Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego ,,Pegazik”

W czwartek 15 lutego w sali widowiskowej Miejskiej Biblioteki Publicznej – Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach odbyły się eliminacje miejskie XXIII (...) czytaj więcej

Szajka handlarzy ludźmi rozbita

Handel ludźmi, czerpanie korzyści z cudzego nierządu, posiadanie broni palnej i narkotyków to tylko niektóre zarzuty, jakie usłyszeli podejrzani (...) czytaj więcej

Choć do zakończenia rundy zasadniczej III ligi pozostały jeszcze dwie kolejki, to nie mają one większego znaczenia dla koszykarzy MKS-u Mazbud Basket Szczawno-Zdrój. Wygraną z WSTK Wschowa podopieczni Michała Borzemskiego zagwarantowali sobie miejsce na podium, a zarazem udział w barażach o II ligę. 

Zarząd województwa przeznaczył ponad 27 mln zł na tworzenie nowych miejsc opieki dla najmłodszych. To szansa dla rodziców, by zostawiając maluchy pod dobrą opieką, mogli wrócić do pracy.

dom seniora wałbrzych - parki technologiczne - prawo jazdy Wałbrzych - stomatolog wrocław - Zespół muzyczny Wałbrzych