e-gazeta   |   redakcja   |   kontakt   |   konkursy

 

 

Wałbrzyski Ośrodek Kultury
hosting zapewnia
gdzie kupić hosting
23.07.2017 r.
pogoda
Wałbrzych22°C
reklama

reklama

reklama

reklama
ogłoszenia drobne
Praca
Zatrudnię osoby ze znajomością elektryki i zdolnościami manualnymi. Mile widziane podstawy niemieckiego lub angielskiego i umiejętność czytania dokumentacji technicznej. Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, w 100% legalne, w delegacji. Praca w Niemczech i Szwecji. Wyjazd 24 lipca. Wynagrodzenie od 9 euro/h Tel. 606 514 804

Zamieszczono: 13.07.2017 r.
Praca
Firma Amlux świadcząca usługi porządkowe zatrudni pracownika porządkowego w Galerii Handlowej. Praca pięć dni w tygodniu,na dwie zmiany, pełny etat. Mile widziane osoby z orzeczeniem niepełnosprawności. Zainteresowanych prosimy o kontakt pod nr telefonu 795108120 Dział Rekrutacji.

Zamieszczono: 29.06.2017 r.
Praca
Firma Amlux świadcząca usługi porządkowe zatrudni pracownika porządkowego w Galerii Handlowej. Praca pięć dni w tygodniu,na dwie zmiany, pełny etat. Mile widziane osoby z orzeczeniem niepełnosprawności. Zainteresowanych prosimy o kontakt pod nr telefonu 795108120. Dział Rekrutacji.

Zamieszczono: 13.07.2017 r.
Różne
Firma Amlux świadcząca usługi porządkowe zatrudni pracowników porządkowych w Galerii Handlowej. Praca pięć dni w tygodniu,na dwie zmiany, pełny etat. Mile widziane osoby z orzeczeniem niepełnosprawności. Zainteresowanych prosimy o kontakt pod nr telefonu 795108120. Dział Rekrutacji.

Zamieszczono: 19.05.2017 r.
Praca
Praca opiekunka osoby starszej w Niemczech 4 tygodnie koło Berlina od 18 sierpnia -do opieki pani z rollatorem, Tel 957475361 i 536182612 oraz pod adresem email progressio24@wp.pl

Zamieszczono: 18.07.2017 r.
Usługi
Skup samochodów kupi od Ciebie i uczciwie zapłaci za Twój pojazd. Zaraz po Twoim telefonie, pod numer: 500 247 769 przyjadę, po uzgodnieniu ceny zapłacę gotówką i na miejscu wypisze dokumenty potrzebne do zgłoszenia sprzedaży.Dojeżdżamy do wszystkich miast w naszej okolicy (całe woj.dolnośląskie, lubuskie, wielkopolskie) natychmiast!! Skupujemy również wszystkie Toyoty Corolle,Avensis,Rav4 oraz Wszystkie Mercedesy Sprintery oraz tzw Kaczki-model, typ, stan obojętny. Nie zwlekaj, wybierz nasz nr tel Płacimy najwięcej gotówka i umowa zawsze od ręki. -

Zamieszczono: 19.05.2017 r.
DODAJ OGŁOSZENIE
SERWIS BRANŻOWY
Szkoła, w której każdy znajdzie swoje miejsce…

Zespół Szkół Społecznych nr 1 jest niezależną placówką oświatową w Wałbrzychu, prowadzoną przez Wałbrzyskie Towarzystwo Oświatowe. Szkoła powstała w roku 1991 – bardzo dobrym dla rozwoju szkolnictwa niepublicznego.  Dwa lata wcześniej w Polsce zarejestrowano po wielu bataliach Społeczne Towarzystwo Oświatowe. Na fali entuzjazmu rodziców i nauczycieli stworzono wówczas w Polsce ponad 200 dobrze wyposażonych, przyjaznych uczniom, bezpiecznych szkół społecznych. 

W Wałbrzychu było to Społeczne Liceum, a potem Społeczne Gimnazjum. Obie placówki obecnie mieszczą się w budynku przy ul. Malczewskiego 22 w Wałbrzychu. Od września tego roku uruchomione zostaną też tam klasy Społecznej Szkoły Podstawowej. 

Ideą ZSS, podobnie jak innych szkół społecznych, gdzie rodzice mają wpływ na funkcjonowanie szkoły, jest umożliwienie każdemu dziecku osiągnięcia sukcesu. Udaje się to głównie dzięki indywidualnemu podejściu do ucznia, różnorodnej ofercie dydaktycznej, nauce w przyjaznej atmosferze, w kameralnych salach, pod okiem doświadczonych pedagogów. 

Placówka przy ul. Malczewskiego ma dodatkowe atuty, które ułatwiają realizację tych zadań. Jest wygodnie położona w centrum dużego osiedla i otoczona terenami zielonymi. Nowo wybudowane boisko do gry w bile uatrakcyjnia spędzany tu czas. Przyjemne wrażenie robi świeżo wyremontowany budynek, przestronne korytarze z miękkimi siedziskami, jasne, niewielkie sale lekcyjne. Jest też siłownia, pracownia komputerowa, galeria szkolna, biblioteka. W takim otoczeniu codziennie uczy się około 40 uczniów, chodzących w sumie do 6 klas. 

Do tej pory przez szkołę przewinęło się ponad 400 uczniów. Jest wśród nich Kasia - znana na świecie modelka i aktorka, Arek- muzyk nagrodzony na festiwalu w Opolu, Tomek - dyplomata. Znaczna grupa absolwentów prowadzi z sukcesem rozmaite firmy na terenie Wałbrzycha i okolic. A część wyjechała za granicę: do Niemiec, Włoch, Szwecji, USA, a nawet... na Kubę i do Indii. 

Wciąż utrzymują kontakt ze swoją byłą szkołą, co świadczy o tym, że raczej dobrze ją wspominają. 

Trafia do tej szkoły młodzież bardzo różna: z bardzo dobrymi świadectwami, mającą problem z aklimatyzowaniem się w innych szkołach, przeżywająca stresy szkolne; jak i uczniowie z niepowodzeniami szkolnymi. Wszyscy odnajdują tu swoje miejsce. 

„Trudno o naszej szkole powiedzieć, że jest jak każda inna. Mamy młodzież o specjalnych potrzebach i rodziców o określonych oczekiwaniach. Sądzimy, że fakt zadowolenia jednych i drugich potwierdza konieczność dalszego funkcjonowania szkoły na niezmienionych zasadach. Stworzyliśmy w naszej placówce specyficzną atmosferę, staraliśmy się, żeby przypominała sposobem funkcjonowania - rodzinę. Każdy z członków naszej społeczności ma wpływ na to, jak wygląda codzienne szkolne życie” – podkreśla dyrektor szkoły, pani Dorota Drzał. 

Na pewno warto dodać, że ZSS nr 1 jako jedna z nielicznych placówek w Polsce od kilku lat prowadzi klasy terapeutyczne dla uczniów z zaburzeniami typu dysleksji.

<<< powrót

Pieniądze z Unii na żłobki

Zarząd województwa przeznaczył ponad 27 mln zł na tworzenie i rozwijanie nowych miejsc opieki dla najmłodszych. To szansa dla rodziców, by mogli wrócić do (...) czytaj więcej

Pieniądze z Unii na ekologię i edukację

Budowa ścieżek rowerowych, usługi opiekuńcze i asystenckie oraz szkolenia i kursy języków obcych dla dorosłych – o realizację takich inwestycji będzie (...) czytaj więcej

Wejście na basen przez budynek, w którym znajdują się biura i wyłączenie z użytkowania parkingu przy lodowisku oraz części głównej alejki prowadzącej na kompleks boisk i korty to najważniejsze zmiany jakie czekają na gości Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w związku z zawodami The World Games. 

Zarząd województwa przeznaczył ponad 27 mln zł na tworzenie i rozwijanie nowych miejsc opieki dla najmłodszych. To szansa dla rodziców, by mogli wrócić do pracy. Miejsca w tak utworzonych żłobkach i klubach malucha przez 2 lata będą bezpłatne. 

dom seniora wałbrzych - Chwilówka Świdnica - parki technologiczne - prawo jazdy Wałbrzych - stomatolog wrocław