e-gazeta   |   redakcja   |   kontakt   |   konkursy   |   opinie   |   studio espresso

Wałbrzyski Ośrodek Kultury
hosting zapewnia
gdzie kupić hosting
25.09.2018 r.
pogoda
Wałbrzych10°C
reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

ogłoszenia drobne
Usługi
Sesje Zdjęciowe i Sesje Wideo Wykonuję zdjęcia: portrety, moda, bielizna, nagość zakryta, akty, zdjęcia stylizowane, zdjęcia erotyczne, - inne zdjęcia do ustalenia, przyroda, krajobrazy, kwiaty, rośliny, zwierzęta, ciekawe miejsca, architektura, przedmioty, martwa natura, ludzie, - zdjęcia dla modeli i dla modelek, - wydarzenia, śluby, imprezy rozrywkowe i inne, - fotoreportaże, - zdjęcia artystyczne, - inne zdjęcia do ustalenia. Mam komplety zdjęć, grafik, fotomontaży do sprzedania. Specjalnie na zamówienia - nowe zdjęcia. * Zdjęcia we wnętrzach, * Zdjęcia w plenerach. * Retusze zdjęć, * Obróbka graficzna zdjęć, * Grafiki komputerowe, * Fotomontaże, * Inne projekty graficzne do ustalenia. Inne kategorie zdjęć do ustalenia. Posiadam wnętrza, w których można wykonać sesje zdjęciowe. Sama też pozuję do zdjęć jako fotomodelka. Jestem dziennikarką, grafikiem komputerowym i fotomodelką, fotografem. Redakcja, teksty, korekty na zamówienia. Projekty reklam, plakatów, okładek do książek, gazet, zeszytów, projekty pocztówek. Zapraszam do współpracy. Cena za zdjęcia, sesje zdjęciowe i inne usługi fotograficzno-graficzne, i redakcyjne do ustalenia. Mój e-mail: redaktorka12@interia.pl Mój numer gadu-gadu: 32157371 Telefon komórkowy: 533 – 818 – 111 Proszę o rozmowy, pozdrawiam, Agata Monika z Wrocławia. Szukam Przyjaciela…

Zamieszczono: 21.08.2018 r.
Usługi
PRZEPROWADZKI KOMPLEKSOWE MIESZKAŃ, BIUR, URZĘ- DÓW. TRANSPORT KAS PANCERNYCH; PRACE PORZĄDKOWE. TEL. 74 841 66 66; 502 308 696

Zamieszczono: 23.07.2018 r.
Usługi
WSZYWANIE ESPERALU, TEL. 74 841 54 66

Zamieszczono: 23.07.2018 r.
Usługi
Witam ZAJMUJE SIĘ MONTAŻEM ANTEN SATELITARNYCH I ICH USTAWIANIEM 607 45 42 61 ZAPRASZAM

Zamieszczono: 21.08.2018 r.
Usługi
Naprawy sprzętu radiowo- telewizyjnego, wszystkie firmy, gwarancja, dojazd do klienta. Kontakt: 505874992

Zamieszczono: 23.07.2018 r.
Praca
W związku z rozwojem naszej firmy poszukujemy kandydatów na stanowisko: Kierowca Kat B Doświadczenie minimum 2 lata POKAŻ CO POTRAFISZ A CZEKA CIĘ PODWYŻKA! DOCENIAMY RZETELNYCH KIEROWCÓW! Osoby zamieszkałe maksymalnie 60km od Legnicy ! ! ! PEWNA WYPŁATA max do 10-tego każdego miesiąca!!! WYMAGANIA: - Własne auto w celu dojazdu na BAZĘ (okolice Legnicy) - Minimalne doświadczenie, znajomość CMR, Kontolbuch CV na marta@miratrans.eu

Zamieszczono: 31.08.2018 r.
Sprzedam
DREWNO OPAŁOWE, KOMINKOWE, DO WĘDZENIA ORAZ ROZPAŁKA Tel. 502-686-045 z dowozem do klienta

Zamieszczono: 23.07.2018 r.
Usługi
Usługi finansowe - pożyczki i kredyty dla Klientów indywidualnych oraz biznesowych. Profesjonalne doradztwo, brak opłat za obsługę, wysoka przyznawalność. Tel. 690-198-988

Zamieszczono: 24.09.2018 r.
Usługi
HYDRAULIKA, KANALIZACJA, CO i GAZ. TEL. 506 206 102

Zamieszczono: 23.07.2018 r.
Usługi
MEBLE NA WYMIAR - KUCHNIE, SZAFY, GARDEROBY, ZAMÓWIENIA INDYWIDUALNE -TANIO! WWW. MEBLE-IBG.WEEBLY.COM TEL. 607 218 533

Zamieszczono: 23.07.2018 r.
Usługi
Witam zajmuję się montażem anten satelitarnych i ich ustawianiem. 607454261

Zamieszczono: 21.08.2018 r.
Usługi
Naprawa TELEWIZORÓW LCD i innych, również w domu klienta. Naprawa FOTOGRAFICZNYCH APARATÓW CYFROWYCH Rok gwarancji na usługę. Czynne od 9 - 17 w sobotę do 13 793-10-10-22 lub 74-660-38-43

Zamieszczono: 23.07.2018 r.
Usługi
Wynajmę busa 9 osób (nowy Opel Vivaro) Tel. 503 056 260

Zamieszczono: 23.07.2018 r.
Usługi
Pokojowe piece kaflowe, kuchnie kaflowe. Projekty. Tel. 606756498 Świdnica

Zamieszczono: 14.09.2018 r.
DODAJ OGŁOSZENIE
AKTUALNOŚCI WAŁBRZYCH I OKOLICE
Espresso z Tomaszem Góra - wałbrzyskim grafikiem, fotografem

Z pasjonatem lokalnej fotografii i grafiki rozmawiał Paweł Szpur

Tomek, potrafisz dzielić swój czas na rożne pasje. Jesteś grafikiem komputerowym, montujesz filmy oraz fotografujesz. Skąd pomysł, by robić zdjęcia z drona ?

Miałem ochotę spróbować czegoś nowego. Nie lubię stać w miejscu, więc tego unikam. Mamy w Wałbrzychu wielu bardzo dobrych fotografów... nie chcąc robić im konkurencji, "przeskoczyłem" na coś innego. A drony to całkiem nowa i ciekawa technologia.

Musiałeś się specjalnie uczyć pilotażu, dostać jakąś licencję?

Formalnie tak, trzeba mieć licencję. Na niekomercyjne projekty jest łatwiej. Na pewno nie powinno się latać nad miastami bez odpowiednich pozwoleń, bo można wyrządzić wiele szkód. To nie jest zabawka, choć wielu ludzi tak uważa.

Twoje zdjęcia to w większości fotografie wykonane nocą. Widać w mieście na przykład różnice pomiędzy nowym oświetleniem ulicznym, a starym. Jak szukasz odpowiedniego pleneru do uchwycenia tego właściwego, jednego ujęcia?

Na początku starałem sobie wyobrażać miejsca, gdzie chciałbym wykonać zdjęcia. Ale to nie sprawdziło się, ponieważ z powietrza jest inna perspektywa niż z ziemi. Kiedy urządzenie znajduje się w górze, to przeważnie widok jest nie taki, jaki sobie wyobrażaliśmy.

Czy Ty widzisz na jakiej wysokości znajduje się urządzenie ?

Oczywiście, że tak. Mamy całą telemetrię. Podane jest wszystko: wysokość na której jest dron, odległość od ciebie, ile baterii starczy (co jest równie ważne).

Z jakiej wysokości są robione najlepsze zdjęcia?

Moim zdaniem, najlepsze zdjęcia są robione na niskich wysokościach. Widoczny jest wówczas pierwszy plan. Te z wyższej wysokości, też są ładne, ale mniej ciekawe. Może jeszcze dodam, że te z wyższej wysokości cieszą się większą popularnością..., mieszkańcy szukają na nich swoich domów, budynków.

Filmujesz z drona? Widziałem w internecie twoje filmy nagrane w taki właśnie sposób.

W sumie tak. Bardziej zawodowo zajmuje się filmami z drona niż fotografią. Zdjęcia robię dla przyjemności. Do nagrywania teledysków zaprosił mnie Numizmatyk. Dwa jego teledyski nagrywaliśmy między innymi z drona. Kręcimy też w wałbrzyskich firmach, na przykład imprezy z drona.

Ile czasu poświęcasz na montowanie takiego filmu? Na przykład teledysku?

Jest to sporo pracy. To trzeba dokładnie przemyśleć. Nie może być tak, że wyjdzie to wyjdzie. Taki montaż czasami trwa od tygodnia do dwóch tygodni.

Zrobiłeś świetny film terenu po wyburzeniu Porcelany Wałbrzych w dzielnicy Stary Zdrój. Ile zajęło Ci czasu stworzenie tego materiału? Począwszy od wystartowania drona w powietrze, aż do opublikowania filmu w internecie?

Te filmy, które robię dla siebie, powstają akurat dość szybko. Tam jest kilka ujęć i zazwyczaj trwa to około jednego dnia. Nagranie na tak zwanym planie, to jeden dzień pracy. I później już montaż. W tym przypadku jest łatwiej, gdyż robię, to dla siebie. Wiem, czego chcę i nie muszę robić poprawek.

Czy zdarza Ci się często współpracować z jakimiś osobami z branży? Czy ktoś robiąc swoje materiały, prosi Cię, abyś pojechał z nim i zabrał drona?

Często współpracuję z Marcinem Jagielliczem. Moja praca jest szczególnie przydatna np. podczas robienia zdjęć fabryk z lotu ptaka. 

Uchyl rąbka tajemnicy... Jak zaawansowane są prace przy tworzeniu gry komputerowej? Wiem, że aby zrobić grafikę do gier czy filmów, potrzeba czasem wielu grafików...

Mam opóźnienia, to na pewno (śmiech). Prace trwają, nie przerywamy ich. To jest jedno z marzeń, które chciałem spełnić... Opóźnienia wynikają z tego, że musimy pracować zawodowo. Wiem, że miasto chciałoby pomóc. Teraz powinny ruszyć rozmowy z zakresu współpracy.

Tomek, a co jest fabułą tej gry komputerowej?

To jest tajemnica. Poznasz, jak zagrasz.

Nie chcę cię naciskać, byś zdradzał tajemnicę. Ale z pewnością jednym z celów tej gry jest promowanie naszego miasta.

Tak. Gra ma na celu między innymi pokazywanie miejsc w naszym regionie.

Czy będzie dostępna wersja na smartphone'a?

Na razie pracujemy nad wersją na komputer. Te na smartphone'a jest robiona w trochę innej technologii. Trzeba byłoby nieco uprościć grę. Teraz skupiamy się na komputerach. To i tak jest bardzo ambitny plan...

W dalszej części wywiadu  dowiecie się między innymi, dlaczego trudno zrobić dobre zdjęcie nocą z drona.

 

Serdecznie zapraszamy na stronę

https://www.facebook.com/studio.espresso.official

 

Dziękuję za rozmowę.

Paweł Szpur

 

 

Zobacz Studio Espresso:

 

https://www.facebook.com/studio.espresso.official

 

https://www.youtube.com


<<< powrót

Prywatne uczelnie nie płacą składek ZUS

14 uczelni na Dolnym Śląsku zalega ze składkami na ubezpieczenie społeczne. Dług wobec ZUS ma 10 szkół wyższych we Wrocławiu, trzy w Wałbrzychu i jedna w (...) czytaj więcej

Projekt wieży widokowej nagrodzony!

W piątek 14 września we Wrocławiu odbyła się kolejna gala, na której wręczano tytuł Inżyniera Roku. W tegorocznej edycji zgłoszono kilkadziesiąt (...) czytaj więcej

Rozegrany dwa tygodnie temu 27. Rajd Rzeszowski przybliżył Pawła Krysiaka do tytułu Rajdowego Mistrza Polski 2018 w klasie Open 2WD+. Kierowcę ze Strzegomia od lidera  klasyfikacji dzielą zaledwie 4 oczka, a w punktacji liczy się 12 kierowców. Zawodnik Automobilklubu Ziemi Kłodzkiej zbliżył się również do czołówki zawodników rywalizujących w stawce tzw. osiek. Na liście, która ma aż 37 pozycji, zajmuje 4. miejsce.

O tym, że psy są najlepszymi i najwierniejszymi przyjaciółmi człowieka wszyscy doskonale wiemy. Okazuje się, że bardzo miłymi i towarzyskimi zwierzętami są także papugi i to nie tylko ze względu na ich walory estetyczne ale ogólne usposobienie. Na temat tych urokliwych zwierzątek rozmawialiśmy z właścicielem wałbrzyskiej papugarni.

dom seniora wałbrzych - parki technologiczne - prawo jazdy Wałbrzych - stomatolog wrocław - Zespół muzyczny Wałbrzych