e-gazeta   |   redakcja   |   kontakt   |   konkursy   |   opinie   |   studio espresso

Wałbrzyski Ośrodek Kultury
hosting zapewnia
gdzie kupić hosting
25.09.2018 r.
pogoda
Wałbrzych10°C
reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

ogłoszenia drobne
Usługi
Pokojowe piece kaflowe, kuchnie kaflowe. Projekty. Tel. 606756498 Świdnica

Zamieszczono: 14.09.2018 r.
Usługi
Witam zajmuję się montażem anten satelitarnych i ich ustawianiem. 607454261

Zamieszczono: 21.08.2018 r.
Usługi
PRZEPROWADZKI KOMPLEKSOWE MIESZKAŃ, BIUR, URZĘ- DÓW. TRANSPORT KAS PANCERNYCH; PRACE PORZĄDKOWE. TEL. 74 841 66 66; 502 308 696

Zamieszczono: 23.07.2018 r.
Usługi
Wynajmę busa 9 osób (nowy Opel Vivaro) Tel. 503 056 260

Zamieszczono: 23.07.2018 r.
Usługi
MEBLE NA WYMIAR - KUCHNIE, SZAFY, GARDEROBY, ZAMÓWIENIA INDYWIDUALNE -TANIO! WWW. MEBLE-IBG.WEEBLY.COM TEL. 607 218 533

Zamieszczono: 23.07.2018 r.
Usługi
HYDRAULIKA, KANALIZACJA, CO i GAZ. TEL. 506 206 102

Zamieszczono: 23.07.2018 r.
Usługi
Naprawa TELEWIZORÓW LCD i innych, również w domu klienta. Naprawa FOTOGRAFICZNYCH APARATÓW CYFROWYCH Rok gwarancji na usługę. Czynne od 9 - 17 w sobotę do 13 793-10-10-22 lub 74-660-38-43

Zamieszczono: 23.07.2018 r.
Sprzedam
DREWNO OPAŁOWE, KOMINKOWE, DO WĘDZENIA ORAZ ROZPAŁKA Tel. 502-686-045 z dowozem do klienta

Zamieszczono: 23.07.2018 r.
Usługi
Usługi finansowe - pożyczki i kredyty dla Klientów indywidualnych oraz biznesowych. Profesjonalne doradztwo, brak opłat za obsługę, wysoka przyznawalność. Tel. 690-198-988

Zamieszczono: 24.09.2018 r.
Usługi
Sesje Zdjęciowe i Sesje Wideo Wykonuję zdjęcia: portrety, moda, bielizna, nagość zakryta, akty, zdjęcia stylizowane, zdjęcia erotyczne, - inne zdjęcia do ustalenia, przyroda, krajobrazy, kwiaty, rośliny, zwierzęta, ciekawe miejsca, architektura, przedmioty, martwa natura, ludzie, - zdjęcia dla modeli i dla modelek, - wydarzenia, śluby, imprezy rozrywkowe i inne, - fotoreportaże, - zdjęcia artystyczne, - inne zdjęcia do ustalenia. Mam komplety zdjęć, grafik, fotomontaży do sprzedania. Specjalnie na zamówienia - nowe zdjęcia. * Zdjęcia we wnętrzach, * Zdjęcia w plenerach. * Retusze zdjęć, * Obróbka graficzna zdjęć, * Grafiki komputerowe, * Fotomontaże, * Inne projekty graficzne do ustalenia. Inne kategorie zdjęć do ustalenia. Posiadam wnętrza, w których można wykonać sesje zdjęciowe. Sama też pozuję do zdjęć jako fotomodelka. Jestem dziennikarką, grafikiem komputerowym i fotomodelką, fotografem. Redakcja, teksty, korekty na zamówienia. Projekty reklam, plakatów, okładek do książek, gazet, zeszytów, projekty pocztówek. Zapraszam do współpracy. Cena za zdjęcia, sesje zdjęciowe i inne usługi fotograficzno-graficzne, i redakcyjne do ustalenia. Mój e-mail: redaktorka12@interia.pl Mój numer gadu-gadu: 32157371 Telefon komórkowy: 533 – 818 – 111 Proszę o rozmowy, pozdrawiam, Agata Monika z Wrocławia. Szukam Przyjaciela…

Zamieszczono: 21.08.2018 r.
Praca
W związku z rozwojem naszej firmy poszukujemy kandydatów na stanowisko: Kierowca Kat B Doświadczenie minimum 2 lata POKAŻ CO POTRAFISZ A CZEKA CIĘ PODWYŻKA! DOCENIAMY RZETELNYCH KIEROWCÓW! Osoby zamieszkałe maksymalnie 60km od Legnicy ! ! ! PEWNA WYPŁATA max do 10-tego każdego miesiąca!!! WYMAGANIA: - Własne auto w celu dojazdu na BAZĘ (okolice Legnicy) - Minimalne doświadczenie, znajomość CMR, Kontolbuch CV na marta@miratrans.eu

Zamieszczono: 31.08.2018 r.
Usługi
Naprawy sprzętu radiowo- telewizyjnego, wszystkie firmy, gwarancja, dojazd do klienta. Kontakt: 505874992

Zamieszczono: 23.07.2018 r.
Usługi
Witam ZAJMUJE SIĘ MONTAŻEM ANTEN SATELITARNYCH I ICH USTAWIANIEM 607 45 42 61 ZAPRASZAM

Zamieszczono: 21.08.2018 r.
Usługi
WSZYWANIE ESPERALU, TEL. 74 841 54 66

Zamieszczono: 23.07.2018 r.
DODAJ OGŁOSZENIE
AKTUALNOŚCI WAŁBRZYCH I OKOLICE
Espresso z Marcinem Szewczakiem

Z organizatorem wielu imprez dla mieszkańców Aglomeracji Wałbrzyskiej,  realizatorem projektów w organizacjach pozarządowych rozmawiał Paweł Szpur

Marcinie, jesteś organizatorem wielu imprez, wśród których za najważniejszą możemy uznać „Rajd Hałda”.

Hałda Wiesław, tak dokładnie nazywa się to miejsce. Tak naprawdę ja nie tworzyłem, tylko współtworzyłem ten rajd. Przy tak ogromnym przedsięwzięciu, pracowała cała masa ludzi. Przy końcówce ostatnich paru lat byłem dyrektorem organizacyjnym, czyli wszystkie sprawy typu miejsce i tak dalej, należały do mnie. W tym momencie warto wymienić parę nazwisk: Andrzej Skrzypczyński, Zbyszek Gnypka, Dychę też pozdrawiam. Cała gwardia ludzi tworzyła ten rajd na kilka miesięcy wcześniej. Wspaniała impreza. Szkoda, że już jej nie ma. Nie ma dlatego, że zmieniły się czasy. Zmieniły się regulaminy. Tam było kilka pętli powtarzanych. Teraz Polski Zwiazek Motorowy poszedł w rajdy długodystansowe.

Później była „Pasja, Przygoda, Adrenalina”.

Ale jeszcze kończąc temat Hałdy, wówczas udało się wystartować w takim prestiżowym międzynarodowym Rajdzie Berlin-Wrocław, nazywanym kontynentalnym Dakarem. Udało mi się usiąść jako pilot, nawigator mistrza Polski w klasie samochodów terenowych. Wystartowaliśmy MAN-em, takim siedmiuset konnym dakarowskim.

Ten samochód stał na wałbrzyskim rynku?

Tak, startowaliśmy z wałbrzyskiego rynku. Wracają wspomnienia. Dziękuję Andrzejowi Skrzypczyńskiemu, który wówczas mocno mnie wspomógł, żebym wystartował. Żebym jechał i się nie bał, bo rajd był długi, tygodniowy. I nie taki płaski, że pojeździjmy sobie po Oesach. Zorganizowany, jak to się mówi,  "wypisz wymaluj" w systemie dakarowskim.

Jesteś managerem w NGO, czasem realizowałeś kilka projektów naraz. Jak to pogodzić z życiem prywatnym?

To taka ciekawa historia. Bo zrezygnowałem z pracy w urzędzie. I śmieję się do tej pory z żoną, że urzędnik razem z dziennikarzem w tym czasie, bo Arek Czocher był dziennikarzem, rozruszali Forum Aktywności Lokalnej w Wałbrzychu. Może Arek do dziś pamięta, jak na Gdańskiej siedzieliśmy przy jednym stoliku i komputerze. Dłubaliśmy przy pewnym projekcie. Od tego ta przygoda z pozarządówką się zaczęła.

Ile przeprowadziłeś projektów w swoim życiu? Liczyłeś ?

Przeprowadziłeś to też źle powiedziane. To też była praca zespołowa.

Może inaczej. Iloma projektami zarządzałeś?

Praca w organizacjach pozarządowych to praca zespołowa. Jeżeli ktoś mówi, że pracuje sam, to kłamie. Tu ważne jest zbudowanie team'u. Ja w ogóle mam szczęście do fajnych ludzi: czy to jest organizacja pozarządowa, czy urząd (wróciłem!). Natomiast ostatnio musiałem zrobić sobie taką CV-kę. Tak przejrzeć, uaktualnić. Wyszło tych projektów ponad pięćdziesiąt.

Czy dalej posiadasz samochód terenowy? Pasja trwa, rozwija się?

To jest dobre pytanie. Ale nie za dobrze, że je zadałeś. Bo jak żona przeczyta wywiad, to powie, że trzeba zadzwonić do naszego kolegi, bo Land Rover się remontuje (śmiech). Mariusz podlinkuje Ci ten wywiad, żebyś wiedział, że ludzie pytają, gdzie jest Land Rover.

Dość charakterystyczny samochód, widoczny w mieście. Z pewnością przydawał się przy organizacji imprez. Ale oprócz auta, masz teraz fajnego zwierzaka.

Z Land Roverem jest tak, że jak już raz do niego wsiądziesz, to nie wysiadasz. Auto na lata - powiedziałbym. A jeśli chodzi o drugą część pytania...Tak, mam trzyletnią suczkę, Ezrę, rasy owczarek niemiecki. Z racji tego, że współpracuję z grupą Wałbrzysko - Klodzką GOPR-u., jest to pies do poszukiwań terenowych. Jego zadaniem jest odnajdywać zaginionych ludzi. 

To jak to się stało, że jesteś współpracownikiem GOPR-u?

Ja zawsze gdzieś z "pozarządówką" żyłem, a GOPR jest stowarzyszeniem, wìęc było nam "po drodze".

Przy ulicy Poznańskiej.

Dokładnie. Przy ulicy Poznańskiej. Chłopaki i dziewczyny z wałbrzyskiego GOPR-u robią kawał dobrej roboty. Na nich zawsze można liczyć: aktywni, pomocni, serdeczni.

Zgadza się. Sam byłem świadkiem takich działań. GOPR to nie tylko duże imprezy, ale i mniejsze festyny rodzinne, dzielnicowe, na których można się sporo dowiedzieć o bezpieczeństwie.

Musisz pamiętać, że Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oprócz tego, że ratuje ludzi w górach, spełnia funkcję edukacyjną, dzieli się wiedzą. Stąd pewnie takie Twoje spostrzeżenie. Nie uczymy co prawda wspinaczki, ale pierwsza pomoc jest równie ważna. Podobnie, jak świadomość tego, jak należy poruszać się czy zachowywać w górach. Gdy ktoś się zgubi i wie, co należy zrobić w takiej sytuacji, to możemy uznać to za sukces.

Dziękuję za rozmowę.  

W dalszej części wywiadu dowiecie się, dlaczego Marcin "przemodelował" swój obecny tryb życia oraz dlaczego współpracuje z GOPR-em w Wałbrzychu.


<<< powrót

Prywatne uczelnie nie płacą składek ZUS

14 uczelni na Dolnym Śląsku zalega ze składkami na ubezpieczenie społeczne. Dług wobec ZUS ma 10 szkół wyższych we Wrocławiu, trzy w Wałbrzychu i jedna w (...) czytaj więcej

Projekt wieży widokowej nagrodzony!

W piątek 14 września we Wrocławiu odbyła się kolejna gala, na której wręczano tytuł Inżyniera Roku. W tegorocznej edycji zgłoszono kilkadziesiąt (...) czytaj więcej

Rozegrany dwa tygodnie temu 27. Rajd Rzeszowski przybliżył Pawła Krysiaka do tytułu Rajdowego Mistrza Polski 2018 w klasie Open 2WD+. Kierowcę ze Strzegomia od lidera  klasyfikacji dzielą zaledwie 4 oczka, a w punktacji liczy się 12 kierowców. Zawodnik Automobilklubu Ziemi Kłodzkiej zbliżył się również do czołówki zawodników rywalizujących w stawce tzw. osiek. Na liście, która ma aż 37 pozycji, zajmuje 4. miejsce.

O tym, że psy są najlepszymi i najwierniejszymi przyjaciółmi człowieka wszyscy doskonale wiemy. Okazuje się, że bardzo miłymi i towarzyskimi zwierzętami są także papugi i to nie tylko ze względu na ich walory estetyczne ale ogólne usposobienie. Na temat tych urokliwych zwierzątek rozmawialiśmy z właścicielem wałbrzyskiej papugarni.

dom seniora wałbrzych - parki technologiczne - prawo jazdy Wałbrzych - stomatolog wrocław - Zespół muzyczny Wałbrzych