e-gazeta   |   redakcja   |   kontakt   |   konkursy   |   opinie   |   studio espresso

Wałbrzyski Ośrodek Kultury
hosting zapewnia
gdzie kupić hosting
17.07.2018 r.
pogoda
Wałbrzych15°C
reklama

reklama

reklama

reklama
reklama

ogłoszenia drobne
Usługi
Specjalizujemy się skupem samochodów osobowych od 2000r. Na każdy pojazd realizujemy umowę kupna-sprzedaży. Kupujemy również: - Samochody dostawcze. - Samochody ciężarowe. - Samochody uszkodzone Lub powypadkowe. - Samochody Sprowadzone -Motocykle oraz ciągniki rolnicze KUPIMY RÓWNIEŻ absolutnie każdego Mercedesa Sprintera lub Kaczke (kazdy rocznik,typ, model,pojemność czy stan ) Zawsze aktualne.Zapisz nasz nr tel Zaufało nam już wielu klientów .500247769

Zamieszczono: 11.05.2018 r.
Różne
Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki itp.: wojskowe oraz cywilne, dyplomy, zaświadczenia i legitymacje związane z nadaniem odznaczeń, zdjęcia o tematyce wojskowej, inne pamiątki i starocie związane z wojskowością i służbami mundurowymi. telefon: 518 507 460 e-mail: wojskowe-odznaki@wp.pl

Zamieszczono: 04.07.2018 r.
Usługi
Pomoc w pozyskaniu finansowania adekwatna do Twoich potrzeb to coś czego właśnie szukasz. Większość z nas jest w ciągłej potrzebie posiadania wolnej gotówki na najróżniejsze inwestycje , edukację , rozwój , remont ,samochód ,zakupy. itd. Kredyt bez ukrytych opłat. Bez dodatkowych prowizji pod płaszczykiem ubezpieczenia. Niska rata która znienacka nie zachwieje Twoim budżetem (dzięki możliwości odroczenia spłat na kilka miesięcy). Krótko podsumuję sprawy którymi się głównie zajmuję: 1.Kredyty dla Klientów młodych , tj wiek od 18 rż. którzy dostają odmowy bo blokuje ich scoring , bo są za młodzi , nie mają historii kredytowej.Umowa o pracę stała lub czasowa. 2.Klienci na umowach okresowych. Minimalny czas zatrudnienia to 1 pełny miesiąc. Jeśli nie masz umowy na czas nieokreślony nie przekreśla to Twoich szans na kredyt. 3.Kredyt gotówkowy do 250tys nawet po odmowie w Twoim Banku - nie marnuj szansy na kredyt - samodzielnie krążąc od Banku do Banku. 4.Konsolidacja - wysokie kwoty , w najlepszych ofertach obniżamy ratę relatywnie nawet 48%. 5.Kredyty Firmowe , różne , ze stratą lub odmową. 6.Pożyczki Pomostowe dla Firm , szybkie finansowanie pod dotacje , inwestycje itd. Ogarniam tylko tematy zabezpieczone hipoteką.Niskie koszta. Do 10.000 000 PLN. 7. Oddłużanie. Potrzebujesz informacji , szukasz porady , pomocy , zadzwoń , napisz. tel.796520126

Zamieszczono: 11.07.2018 r.
Praca
Pracownicy z Azji podejmą pracę w Polsce. Zadzwoń teraz: 570125935 Nasza firma zapewnia sprowadzenie pracowników do Polski z Nepalu, Bangladeszu, Indii-z kwalifikacjami oraz bez kwalifikacji. Pomagamy w załatwieniu wszelkich formalności i całej dokumentacji. Wszelkie Informacje; tel; 570125935 lub na e-mail; rekrutacjakadr@protonmail.com, www.work-service24.pl

Zamieszczono: 11.07.2018 r.
Praca
Poszukuję opiekunki całodobowo do zamieszkania w Wałbrzychu na Podzamczu. Jestem kobietą o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności. Oferuję 1300 zł i 300 na wyżywienie (1600 łącznie) Ewentualnie 1000 zł na 12 godzin (nocowanie) Szczegóły pod telefonem 534 630 081

Zamieszczono: 07.06.2018 r.
Usługi
Zapraszam wszystkich zainteresowanych na interaktywny, prosty, wydajny i elastyczny sposób zarządzania firmą. Strona internetowa www.postway.pl Nr telefonu: 607 471 223

Zamieszczono: 14.05.2018 r.
Usługi
Pożyczki pozabankowe na dowód / oświadczenie bez baz, całe woj. dolnośląskie, bez opłat za obsługę. Tel. 690-198-988

Zamieszczono: 11.07.2018 r.
DODAJ OGŁOSZENIE
SERWIS BRANŻOWY
Kolorowo i wesoło

O tym, że psy są najlepszymi i najwierniejszymi przyjaciółmi człowieka wszyscy doskonale wiemy. Okazuje się, że bardzo miłymi i towarzyskimi zwierzętami są także papugi i to nie tylko ze względu na ich walory estetyczne ale ogólne usposobienie. Na temat tych urokliwych zwierzątek rozmawialiśmy z właścicielem wałbrzyskiej papugarni.

Skąd wziął się pomysł na prowadzenie papugarni?

Przede wszystkim z miłości do papug. Papugi oswajają się tak jak psy czy koty, ale żyją zdecydowanie dłużej od nich. Papugarnia to miejsce gdzie można zbliżyć się do tych sympatycznych zwierzątek bez konieczności posiadania jednego z nich w domu. Brak czasu, brak miejsca, alergie itp.

Te problemy często dyskwalifikują nas z posiadania własnej papugi. Dla papug siedzenie w klatce całymi dniami to też nic przyjemnego. Właśnie po to powstała papugarnia. Jeśli ktoś ma chęć i czas, żeby w danej chwili pobawić się z papugami może do nas zawitać.

Jak wygląda opieka nad tego typu zwierzętami?

Opieka nad papugami to odpowiednie karmienie, sprzątanie i obserwacja, zupełnie tak jak z każdym innym zwierzęciem. Zapewnienie odpowiedniego żywienia jest najważniejsze, większość chorób wynika właśnie z nieodpowiedniej diety. Sprawdza się znana zasada, lepiej zapobiegać niż leczyć. Papugom należy zapewnić również kontakt z osobnikami tego samego gatunku, dużą ilość zabawek, a papugom oswojonym takim jak w papugarni, również kontakt z człowiekiem.

Czy papugi są odpowiednimi zwierzętami dla dzieci?

To zależy od dziecka. Zwierzę to nie zabawka i jeżeli dziecko to rozumie, to papuga może być wspaniałym towarzyszem na całe życie (niektóre papugi żyją 80 lat). Należy pamiętać, że papugi są bardziej delikatne niż psy i przy kontakcie z nimi należy zachować większą ostrożność. Poza tym pióra papug nie są stworzone do głaskania, co czasem trudno dzieciom wytłumaczyć.

Jakie gatunki można zobaczyć u Państwa?

Posiadamy u siebie Ary ararauny, aleksandretty chińskie, faliste, nimfy, nierozłączki, patagonki, amazonki, aleksandretty obrożne, mnichy, konury. Największym zainteresowaniem cieszą się aleksandretty chińskie, jest ich najwięcej i są najbardziej ciekawskie. Chętnie jedzą z kubeczka i siadają na głowie.

Czy papugi potrafią być niebezpieczne?

Papuga nie jest drapieżnikiem i nie ma instynktu atakowania dla zabawy lub bez powodu. Papuga może dziobnąć tylko kiedy czuje się zagrożona i nie ma możliwości ucieczki. Wiele osób posiada nieuzasadniony lęk przed wejściem do papugarnii, który mija po wizycie u nas.

Jakie usposobienie mają papugi?

To zależy głównie od ich nastroju, jeśli mają ochotę to przylatują się same, my ich do niczego nie zmuszamy. Od dziecka były przyzwyczajane do ludzi więc obecność człowieka jest dla nich całkowicie naturalna, zupełnie tak jak obecność innych papug.

Kto odwiedza papugarnię?

Najmłodszy nasz klient miał 1 miesiąc, najstarszego nie pytaliśmy o wiek bo nie wypada :) Papugarnia jest dla wszystkich, którzy chcą poznać papugi z bliska, bez względu na wiek.

W jakim sezonie Papugarnia cieszy się największym zainteresowaniem?

Papugarnia powstała niedawno i jej popularność stale rośnie. Osoby, które lubią zwiedzać w spokoju zapraszamy od poniedziałku do piątku. W weekendy liczba odwiedzających jest zdecydowanie większa.

Dziękuje za rozmowę


<<< powrót

Trwała depilacja latem? Z DepilConcept to możliwe!

Wielkimi krokami nadchodzi upragnione lato - czas urlopów, odpoczynku i słońca. To pora roku, podczas której każda z nas szczególnie marzy o gładkiej (...) czytaj więcej

Przez zaćmę mogłem stracić pracę.

Od kilku miesięcy miałem problem z oczami. Widziałem podwójnie, wieczorem nie mogłem prowadzić samochodu a w ciągu dnia najlepiej czułem się z (...) czytaj więcej

Kibice, którzy obserwowali poniedziałkowe zajęcia Górnika, wręcz przecierali oczy ze zdumienia. Wśród trenujących mogli bowiem zauważyć sporą grupę nowych piłkarzy z Tomaszem Wepą oraz Michałem Oświęcimką na czele. 

O tym, że psy są najlepszymi i najwierniejszymi przyjaciółmi człowieka wszyscy doskonale wiemy. Okazuje się, że bardzo miłymi i towarzyskimi zwierzętami są także papugi i to nie tylko ze względu na ich walory estetyczne ale ogólne usposobienie. Na temat tych urokliwych zwierzątek rozmawialiśmy z właścicielem wałbrzyskiej papugarni.

dom seniora wałbrzych - parki technologiczne - prawo jazdy Wałbrzych - stomatolog wrocław - Zespół muzyczny Wałbrzych