e-gazeta   |   redakcja   |   kontakt   |   konkursy   |   opinie   |   studio espresso

Wałbrzyski Ośrodek Kultury
hosting zapewnia
gdzie kupić hosting
25.09.2018 r.
pogoda
Wałbrzych10°C
reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

ogłoszenia drobne
Usługi
Naprawy sprzętu radiowo- telewizyjnego, wszystkie firmy, gwarancja, dojazd do klienta. Kontakt: 505874992

Zamieszczono: 23.07.2018 r.
Usługi
Usługi finansowe - pożyczki i kredyty dla Klientów indywidualnych oraz biznesowych. Profesjonalne doradztwo, brak opłat za obsługę, wysoka przyznawalność. Tel. 690-198-988

Zamieszczono: 24.09.2018 r.
Usługi
Wynajmę busa 9 osób (nowy Opel Vivaro) Tel. 503 056 260

Zamieszczono: 23.07.2018 r.
Usługi
Pokojowe piece kaflowe, kuchnie kaflowe. Projekty. Tel. 606756498 Świdnica

Zamieszczono: 14.09.2018 r.
Usługi
MEBLE NA WYMIAR - KUCHNIE, SZAFY, GARDEROBY, ZAMÓWIENIA INDYWIDUALNE -TANIO! WWW. MEBLE-IBG.WEEBLY.COM TEL. 607 218 533

Zamieszczono: 23.07.2018 r.
Praca
W związku z rozwojem naszej firmy poszukujemy kandydatów na stanowisko: Kierowca Kat B Doświadczenie minimum 2 lata POKAŻ CO POTRAFISZ A CZEKA CIĘ PODWYŻKA! DOCENIAMY RZETELNYCH KIEROWCÓW! Osoby zamieszkałe maksymalnie 60km od Legnicy ! ! ! PEWNA WYPŁATA max do 10-tego każdego miesiąca!!! WYMAGANIA: - Własne auto w celu dojazdu na BAZĘ (okolice Legnicy) - Minimalne doświadczenie, znajomość CMR, Kontolbuch CV na marta@miratrans.eu

Zamieszczono: 31.08.2018 r.
Usługi
HYDRAULIKA, KANALIZACJA, CO i GAZ. TEL. 506 206 102

Zamieszczono: 23.07.2018 r.
Usługi
Naprawa TELEWIZORÓW LCD i innych, również w domu klienta. Naprawa FOTOGRAFICZNYCH APARATÓW CYFROWYCH Rok gwarancji na usługę. Czynne od 9 - 17 w sobotę do 13 793-10-10-22 lub 74-660-38-43

Zamieszczono: 23.07.2018 r.
Usługi
WSZYWANIE ESPERALU, TEL. 74 841 54 66

Zamieszczono: 23.07.2018 r.
Usługi
Witam zajmuję się montażem anten satelitarnych i ich ustawianiem. 607454261

Zamieszczono: 21.08.2018 r.
Usługi
PRZEPROWADZKI KOMPLEKSOWE MIESZKAŃ, BIUR, URZĘ- DÓW. TRANSPORT KAS PANCERNYCH; PRACE PORZĄDKOWE. TEL. 74 841 66 66; 502 308 696

Zamieszczono: 23.07.2018 r.
Usługi
Witam ZAJMUJE SIĘ MONTAŻEM ANTEN SATELITARNYCH I ICH USTAWIANIEM 607 45 42 61 ZAPRASZAM

Zamieszczono: 21.08.2018 r.
Sprzedam
DREWNO OPAŁOWE, KOMINKOWE, DO WĘDZENIA ORAZ ROZPAŁKA Tel. 502-686-045 z dowozem do klienta

Zamieszczono: 23.07.2018 r.
Usługi
Sesje Zdjęciowe i Sesje Wideo Wykonuję zdjęcia: portrety, moda, bielizna, nagość zakryta, akty, zdjęcia stylizowane, zdjęcia erotyczne, - inne zdjęcia do ustalenia, przyroda, krajobrazy, kwiaty, rośliny, zwierzęta, ciekawe miejsca, architektura, przedmioty, martwa natura, ludzie, - zdjęcia dla modeli i dla modelek, - wydarzenia, śluby, imprezy rozrywkowe i inne, - fotoreportaże, - zdjęcia artystyczne, - inne zdjęcia do ustalenia. Mam komplety zdjęć, grafik, fotomontaży do sprzedania. Specjalnie na zamówienia - nowe zdjęcia. * Zdjęcia we wnętrzach, * Zdjęcia w plenerach. * Retusze zdjęć, * Obróbka graficzna zdjęć, * Grafiki komputerowe, * Fotomontaże, * Inne projekty graficzne do ustalenia. Inne kategorie zdjęć do ustalenia. Posiadam wnętrza, w których można wykonać sesje zdjęciowe. Sama też pozuję do zdjęć jako fotomodelka. Jestem dziennikarką, grafikiem komputerowym i fotomodelką, fotografem. Redakcja, teksty, korekty na zamówienia. Projekty reklam, plakatów, okładek do książek, gazet, zeszytów, projekty pocztówek. Zapraszam do współpracy. Cena za zdjęcia, sesje zdjęciowe i inne usługi fotograficzno-graficzne, i redakcyjne do ustalenia. Mój e-mail: redaktorka12@interia.pl Mój numer gadu-gadu: 32157371 Telefon komórkowy: 533 – 818 – 111 Proszę o rozmowy, pozdrawiam, Agata Monika z Wrocławia. Szukam Przyjaciela…

Zamieszczono: 21.08.2018 r.
DODAJ OGŁOSZENIE
SERWIS BRANŻOWY
Kolorowo i wesoło

O tym, że psy są najlepszymi i najwierniejszymi przyjaciółmi człowieka wszyscy doskonale wiemy. Okazuje się, że bardzo miłymi i towarzyskimi zwierzętami są także papugi i to nie tylko ze względu na ich walory estetyczne ale ogólne usposobienie. Na temat tych urokliwych zwierzątek rozmawialiśmy z właścicielem wałbrzyskiej papugarni.

Skąd wziął się pomysł na prowadzenie papugarni?

Przede wszystkim z miłości do papug. Papugi oswajają się tak jak psy czy koty, ale żyją zdecydowanie dłużej od nich. Papugarnia to miejsce gdzie można zbliżyć się do tych sympatycznych zwierzątek bez konieczności posiadania jednego z nich w domu. Brak czasu, brak miejsca, alergie itp.

Te problemy często dyskwalifikują nas z posiadania własnej papugi. Dla papug siedzenie w klatce całymi dniami to też nic przyjemnego. Właśnie po to powstała papugarnia. Jeśli ktoś ma chęć i czas, żeby w danej chwili pobawić się z papugami może do nas zawitać.

Jak wygląda opieka nad tego typu zwierzętami?

Opieka nad papugami to odpowiednie karmienie, sprzątanie i obserwacja, zupełnie tak jak z każdym innym zwierzęciem. Zapewnienie odpowiedniego żywienia jest najważniejsze, większość chorób wynika właśnie z nieodpowiedniej diety. Sprawdza się znana zasada, lepiej zapobiegać niż leczyć. Papugom należy zapewnić również kontakt z osobnikami tego samego gatunku, dużą ilość zabawek, a papugom oswojonym takim jak w papugarni, również kontakt z człowiekiem.

Czy papugi są odpowiednimi zwierzętami dla dzieci?

To zależy od dziecka. Zwierzę to nie zabawka i jeżeli dziecko to rozumie, to papuga może być wspaniałym towarzyszem na całe życie (niektóre papugi żyją 80 lat). Należy pamiętać, że papugi są bardziej delikatne niż psy i przy kontakcie z nimi należy zachować większą ostrożność. Poza tym pióra papug nie są stworzone do głaskania, co czasem trudno dzieciom wytłumaczyć.

Jakie gatunki można zobaczyć u Państwa?

Posiadamy u siebie Ary ararauny, aleksandretty chińskie, faliste, nimfy, nierozłączki, patagonki, amazonki, aleksandretty obrożne, mnichy, konury. Największym zainteresowaniem cieszą się aleksandretty chińskie, jest ich najwięcej i są najbardziej ciekawskie. Chętnie jedzą z kubeczka i siadają na głowie.

Czy papugi potrafią być niebezpieczne?

Papuga nie jest drapieżnikiem i nie ma instynktu atakowania dla zabawy lub bez powodu. Papuga może dziobnąć tylko kiedy czuje się zagrożona i nie ma możliwości ucieczki. Wiele osób posiada nieuzasadniony lęk przed wejściem do papugarnii, który mija po wizycie u nas.

Jakie usposobienie mają papugi?

To zależy głównie od ich nastroju, jeśli mają ochotę to przylatują się same, my ich do niczego nie zmuszamy. Od dziecka były przyzwyczajane do ludzi więc obecność człowieka jest dla nich całkowicie naturalna, zupełnie tak jak obecność innych papug.

Kto odwiedza papugarnię?

Najmłodszy nasz klient miał 1 miesiąc, najstarszego nie pytaliśmy o wiek bo nie wypada :) Papugarnia jest dla wszystkich, którzy chcą poznać papugi z bliska, bez względu na wiek.

W jakim sezonie Papugarnia cieszy się największym zainteresowaniem?

Papugarnia powstała niedawno i jej popularność stale rośnie. Osoby, które lubią zwiedzać w spokoju zapraszamy od poniedziałku do piątku. W weekendy liczba odwiedzających jest zdecydowanie większa.

Dziękuje za rozmowę


<<< powrót

Trwała depilacja latem? Z DepilConcept to możliwe!

Wielkimi krokami nadchodzi upragnione lato - czas urlopów, odpoczynku i słońca. To pora roku, podczas której każda z nas szczególnie marzy o gładkiej (...) czytaj więcej

Przez zaćmę mogłem stracić pracę.

Od kilku miesięcy miałem problem z oczami. Widziałem podwójnie, wieczorem nie mogłem prowadzić samochodu a w ciągu dnia najlepiej czułem się z (...) czytaj więcej

Rozegrany dwa tygodnie temu 27. Rajd Rzeszowski przybliżył Pawła Krysiaka do tytułu Rajdowego Mistrza Polski 2018 w klasie Open 2WD+. Kierowcę ze Strzegomia od lidera  klasyfikacji dzielą zaledwie 4 oczka, a w punktacji liczy się 12 kierowców. Zawodnik Automobilklubu Ziemi Kłodzkiej zbliżył się również do czołówki zawodników rywalizujących w stawce tzw. osiek. Na liście, która ma aż 37 pozycji, zajmuje 4. miejsce.

O tym, że psy są najlepszymi i najwierniejszymi przyjaciółmi człowieka wszyscy doskonale wiemy. Okazuje się, że bardzo miłymi i towarzyskimi zwierzętami są także papugi i to nie tylko ze względu na ich walory estetyczne ale ogólne usposobienie. Na temat tych urokliwych zwierzątek rozmawialiśmy z właścicielem wałbrzyskiej papugarni.

dom seniora wałbrzych - parki technologiczne - prawo jazdy Wałbrzych - stomatolog wrocław - Zespół muzyczny Wałbrzych