Bez Górnika w IV lidze

Po wtorkowej decyzji o wycofaniu Górnika Wałbrzych z rozgrywek IV ligi najwyżej sklasyfikowaną drużyną naszego regionu jest obecnie Zdrój Jedlina-Zdrój, przedstawiciel klasy okręgowej (!).

Rezygnacja Górnika Wałbrzych z rozgrywek IV ligi stała się faktem. W najbliższym czasie dowiemy się czy biało-niebiescy kontynuować będą występy w klasie A czy, co również jest możliwe, ogłoszona zostanie upadłość klubu, a w związku z tym rozwiązane zostaną wszystkie zespoły, w tym młodzieżowe oraz akademia piłkarska działająca przy Górniku. Działacze z prokurentem Marcinem Korbą wciąż walczą o przetrwanie klubu, dlatego nie ma się co śpieszyć ze skreślaniem Górnika ze sportowej mapy naszego miasta. Rezygnacja z IV ligi sprawiła jednak, iż propozycję pozostania na dotychczasowym szczeblu otrzymał Orzeł Ząbkowice Śląskie, o czym informuje portal dolfutbol.pl. Jeśli niedawny spadkowicz przyjmie propozycję Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej, wtedy do klasy okręgowej powróci Sparta Ziębice, a więc pierwsza ekipa z grona czterech zespołów, które w czerwcu pożegnały się z „okręgówką”. 

Jak wspomnieliśmy, po wycofaniu podopiecznych trenera Jacka Fojny, który w ostatnich dniach związał się z Foto-Higieną Gać, najwyżej notowaną drużyną naszego regionu jest Zdrój Jedlina-Zdrój. Do zajęć podopieczni trenera Radosława Kwiatkowskiego powrócili przed kilkoma dniami, a wtorkowy trening poprzedziło spotkanie z nowym prezesem zielono-czerwonych, Jackiem Żmudą. W ramach przygotowań do zbliżającego się sezonu „okręgówki” jedlinianie rozegrają trzy sparingi. Za tydzień Zdrój zmierzy się z Polonią Bystrzyca Kłodzka, a następnie sprawdzi Victorię Świebodzice (3 lub 4 sierpnia) oraz Górnika Nowe Miasto (10 lub 11 sierpnia).

Nie tylko ekipa zza miedzy ma za sobą pierwsze treningi. Przed tygodniem przygotowania rozpoczęło Zagłębie Wałbrzych, które ma za sobą również pierwszy sparing. W rozegranym systemem 4 x 30 minut pojedynku zespół trenera Łukasza Wojciechowskiego przegrał z Zielonymi Mokrzeszów 2:3, mimo że po dwóch kwartach wałbrzyszanie wygrywali na stadionie przy ulicy Dąbrowskiego 2:1. W kolejnych potyczkach kontrolnych przeciwnikami Zagłębia będą Kłos Lutomia (w najbliższą niedzielę o godzinie 17 na wyjeździe), Skalnik Czarny Bór (25 lipca u siebie) oraz Bóbr Marciszów (3 lub 4 sierpnia). Niewykluczone, że wałbrzyszanom dojdzie jeszcze jeden mecz, gdyż działacze klubu poszukują sparingpartnera na weekend 27/28 lipca. 

Spotkanie kontrolne:

Zagłębie Wałbrzych – Zieloni Mokrzeszów 2:3 (0:1, 2:0)

Bramki: zawodnik testowany, Oliwier Michalak – Zagłębie oraz Rafał Zelek, zawodnik testowany 2 – Zieloni

 

Close Menu