Cenne wzmocnienie Minersów

Dobiegają końca przygotowania futbolistów Miners Krause do najbliższego sezonu. Sezonu, który ze względu na koronawirusa odbędzie się w innej niż dotychczas formule. Pierwszy ligowy turniej w niedzielę 30 sierpnia na stadionie na Białym Kamieniu.

Wydarzeniem ostatnich dni było podpisanie umowy z Tomaszem Soską, a więc byłym graczem zespołów Outlaws Wrocław oraz Devils Wrocław. To kolejne cenne wzmocnienie Minersów, a o sporych możliwościach Soski najlepiej świadczy fakt, iż z Outlaws udanie rywalizował w rozgrywkach europejskich.

– Tomek to świetny i bardzo doświadczony zawodnik, ma na swym koncie aż 8 sezonów. Doskonale wie, jak grać, aby zdobywać punkty i wygrywać. Jest wysoki, fizyczny, zwrotny, świetnie łapie i niesamowicie walczy o piłkę w powietrzu. Wraz z Patrykiem Matkowskim stanowić będzie o sile naszych akcji podaniowych. Nie mogę się już doczekać, kiedy zobaczę ten duet na stadionie przy ulicy Ratuszowej -, poinformował na oficjalnej stronie klubu trener Paweł Sołtysiak.

Jak wspomnieliśmy, tegoroczny sezon odbędzie się w mocno zmienionej formule. Ze względu na pandemię koronawirusa połączono bowiem ligę LFA2, w której dotychczas występowali wałbrzyszanie, z LFA9. Nowa liga liczyć będzie 15 drużyn. Dodatkowo zamiast jednego spotkania czekają nas turnieje z udziałem trzech ekip, które rywalizować będą w 9-osobowych składach, a same mecze rozgrywane będą systemem 4 x 8 minut.

Początek nowego sezonu zaplanowano na 29 sierpnia, a już dzień później dojdzie do pierwszego turnieju na Ratuszowej. Gospodarzem zbliżających się zawodów będą oczywiście Minersi, którzy zmierzą się z Bielawa Owls oraz Watahą Zielona Góra. Przed naszą drużyną dwa trudne mecze, gdyż bielawianie to ekipa, która wraz z Wrocławiem tworzyła futbol amerykański w naszym kraju. Wataha zaś prezentuje siłowy, niewygodny dla rywali sposób gry. Warto jednak przypomnieć, iż tegorocznym, głównym celem podopiecznych trenera Sołtysiaka jest awans na najwyższy szczebel rozgrywkowy w kraju, dlatego liczymy na zwycięskie otwarcie ligowego sezonu. Początek wałbrzyskiego turnieju o godzinie 12, a my czekamy na dyspozycje Ministerstwa Zdrowia w sprawie udziału kibiców. Czy będą mogli i w jakiej liczbie zasiąść na trybunach wałbrzyskiego obiektu. Więcej szczegółów na ten temat w kolejnym wydaniu „30 minut”.