Czas na WOŚP

Czas na WOŚP

28 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy powoli staje się faktem. Już w najbliższą niedzielę 12 stycznia 2020 roku rozpocznie się największa kwesta w Polsce. Orkiestra zagra nie tylko w tych wielkich miastach, ale również będzie obecna w mniejszych miejscowościach.

Tematem tegorocznej zbiórki jest „Zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej”. W Wałbrzychu WOŚP wystartuje równo o godzinie 13:00 na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia. Podmiotem zaangażowanym w organizację wałbrzyskiego finału jest tradycyjnie Wałbrzyski Ośrodek Kultury. Ci, którzy przybędą na Starą Kopalnię nie będą się nudzić, ponieważ organizatorzy przygotowali moc atrakcji. Między 15.00, a 18.00 została zorganizowana Profilaktyka Zdrowia i Urody, a w niej: odkwaszanie organizmu, kolagenowe zabiegi na dłonie, konsultacje dietetyczne, analiza składu ciała, makijaż, dobór kształtu brwi, manicure hybrydowy, ekologiczna alternatywa, porady fizjoterapeutyczne czy nauka udzielania pierwszej pomocy. Z kolei w Sali Łańcuszkowej zorganizowana będzie Strefa Zabaw, a w niej: loteria fantowa, dmuchańce, pociąg z wesołego miasteczka, warsztaty plastyczne, animacje, warcaby, gry planszowe, strefa zabaw, fotobudka, zabawy z j. angielskim. Część widowiskowo-muzyczną oprawią finaliści Wałbrzych Ma Talent – czyli: Damian Bylicki, Nikola Busz, Julia Kuc, Weronika Agnieszka Gąsowska, Justyna Medeksza, Julia Kamińska. Odbędą się również koncerty Mai Karteczki, zespołu Miejskie Granie Cover Band czy koncert BOVSKA.

Orkiestra zagra również w regionie. Gmina Czarny Bór zaprasza do Hali Sportowej Gminnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego od godziny 16:00 do godziny 20:00. Świdnica swój finał będzie miała w Galerii Świdnickiej od godziny 11:00 do godziny 18:00. Dzień wcześniej bo 11 stycznia akcję będzie można wesprzeć w Gruszowie, podczas biegu “Gruszka Run na lajcie dla WOŚP”. Impreza odbędzie się na boisku sportowym w Gruszowie – start godzina 11:00. Finał WOŚP w Marcinowicach będzie miał miejsce w szkole w Strzelcach od godziny 15:00. Orkiestra również zawita do Jaworzyny Śląskiej, gdzie jej finał będzie miał miejsce w hali sportowo-edukacyjnej przy ulicy Świdnickiej 15a od godziny 15.00. Na finał zaprasza również Strzegomskie Centrum Kultury na salę widowiskową – także od godziny 15.00. Żarów organizuje natomiast finał od godziny 16.00 w Gminnym Centrum Kultury i Sportu, gdzie zagra zespół Luna Park i Nove Music oraz Krukowianie. Świebodzice zapraszają od godziny 13:00 do hali OSiR Świebodzice przy ulicy Mieszka Starego 6. Tam zaprezentują się scenicznie przedszkolaki z Przedszkola nr 2, nr 3, przedszkola Chatka Puchatka oraz młodzi świebodziczanie. Szczawno-Zdrój zaprasza na koncerty do Teatru Zdrojowego od godziny 17:00. Natomiast Boguszów-Gorce organizuje się w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Odrodzenia 4 z koncertem – również od godziny 17:00. Jedlina-Zdrój zaprasza od godziny 16:00 do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Janusza Korczaka. Tam zagrają dla was SILENTlive, Grzybek BAND czy Paranoja Hotel. Z kolei Głuszyca zaprasza do Centrum Kultury od 15:30. Zatem czeka nas koncertowa niedziela w regionie podczas 28 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która gra do końca świata i jeszcze jeden dzień dłużej.

PAS

foto użyczone: /www.wosp.org.pl/fundacja fot. Lucyna Lewandowska

Close Menu

Jeżeli chcesz docenić naszą pracę wyłącz AdBlocka

Nie wiesz jak? zobacz instrukcje