Dzieje się w Boguszowie-Gorcach

Od kilku miesięcy gmina Boguszów-Gorce „wychodzi na prostą”. Wszystko za sprawą Krzysztofa Kumorka, pełniącego dotychczas obowiązki burmistrza. Kumorek miał nie lada zadanie: uporządkować wszystko w urzędzie po czasie „bezkrólewia”.

Teraz zadania gminne zaczynają wracać na właściwe tory, to z kolei ma przełożenie na właściwe funkcjonowanie gminy Boguszów-Gorce. Obecnie trwają prace projektowe związane z dalszą przebudową budynku na ulicy Waryńskiego. Ponadto na ostatnim spotkaniu roboczym pełniący funkcję Burmistrza Miasta Krzysztof Kumorek, wykonawca, dyrektor Centrum Obsługi Jednostek oraz kierownik Wydziału Inwestycji Miejskich omawiali szczegóły projektów związanych z przebudową pierwszego i drugiego piętra na potrzeby przedszkola oraz drugiego etapu budowy żłobka. Przypominamy, że na te zadania uzyskano dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie milion dwieście tysięcy złotych.

Natomiast w resortowym programie rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH+” 2020 w edycji „MALUCH+” 2020 udało się pozyskać jeden milion czterysta dziewiętnaście tysięcy złotych. Warto zwrócić uwagę, że w edycji „MALUCH+” 2021 Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej przyznało gminie dofinansowanie w wysokości prawie miliona złotych. Jest też inna dobra wiadomość: kolejne lampy zaświeciły w dzielnicy Kuźnice. Część nieświecących opraw została zgłoszona do wymiany na podstawie gwarancji. Przeprowadzono diagnozę następnych odcinków okablowania. Najbliższe działania w tym zakresie obejmują końcową część ulicy Towarowej i ulicy Głowackiego, a także Brzozowej.

PAS
Foto: GB-G