Górnicy wrócili do treningów

Górnicy wrócili do treningów

Z racji pandemii koronawirusa dawno nie zaglądaliśmy na piłkarskie boiska, a tu naprawdę sporo się dzieje. Mowa chociażby o Górniku Wałbrzych, który na początku minionego tygodnia powrócił do treningów.

Decyzją Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej sezon 2019/2020 dobiegł końca. Mistrzem rozgrywek została Victoria Świebodzice, z lokalnych drużyn najwyżej sklasyfikowany został MKS Szczawno-Zdrój (3. miejsce), czwarty był Górnik Nowe Miasto, a Górnik Wałbrzych, o którym w tym miejscu informujemy, znalazł się na 7. pozycji. 

Po okresie przerwy w treningach na początku ubiegłego tygodnia piłkarze Górnika powrócili do zajęć. Oczywiście nie pod kątem zakończonych przedwcześnie rozgrywek klasy A, ale kolejnego roku występów na wspomnianym szczeblu. Według potwierdzonych już informacji runda jesienna „serie A” rozpocznie się 15 sierpnia i potrwa do połowy listopada. Biało-niebiescy ćwiczą trzy razy w tygodniu, we wtorki, czwartki oraz piątki na obiekcie przy ulicy Ratuszowej, a w zajęciach prowadzonych przez trenera Marcina Domagałę uczestniczy regularnie niemal 20 zawodników.

Jak przyznał szkoleniowiec Górnika, w okresie przygotowawczym nasz zespół czeka sześć spotkań kontrolnych. W lipcu i sierpniu Mateusz Sobiesierski i spółka zmierzą się z beniaminkiem „okręgówki” – Victorią Świebodzice, a także MKS-em Szczawno-Zdrój, Olimpią Kamienna Góra, Zjednoczonymi Żarów oraz Zdrojem Jedlina-Zdrój. Tak wygląda sparingowy plan Górnika. Na razie tylko plan, gdyż wciąż nie wiadomo, kiedy zostaną zniesione kolejne obostrzenia związane z wykorzystaniem obiektów sportowych.

Jeśli chodzi o kadrę zespołu, to we wcześniejszych relacjach wspominaliśmy o powrocie Jana Jakackiego czy doświadczonego Edwarda Chałupki. Obok nich w biało-niebieskich barwach zagra również Dominik Dudek z Jedliny-Zdroju, a na początku lipca przekonamy się czy do Górnika dołączy również mający za sobą występy w Ekstraklasie oraz I lidze – Michał Bartkowiak. Jak poinformował trener Domagała, kilku innych graczy o znanych na lokalnym podwórku nazwiskach także planuje powrót do drużyny, jednak na razie jest za wcześnie, aby ujawniać ich personalia.

Na koniec kilka słów o sztabie trenerskim Górnika, w którym miały miejsce niewielkie przetasowania. W przypadku pierwszego zespołu, który w zbliżającym się sezonie ma się skutecznie bić o awans do klasy okręgowej, trenerem pozostaje Marcin Domagała. Do roszad doszło jednak w grupach młodzieżowych. Artur Domagała ma bowiem poprowadzić juniorów młodszych, a Marcin Folc przejąć trampkarzy. Ponadto klub planuje reaktywację juniorów starszych, co wiązać się będzie z budową drużyny niemal od zera, gdyż dotychczasowi gracze stanowią obecnie o sile A-klasowej drużyny.

Close Menu