Krążki ścierne filcowe – co warto o nich wiedzieć?

Krążki ścierne posiadają szeroki zakres zastosowania, dzięki czemu są niezbędnym elementem ekwipunku każdego budowlańca. W tym artykule przyglądamy się bliżej jednemu z rodzajów takich krążków – nakładką filcowym. Co warto o nich wiedzieć, zanim udamy się na zakupy? Sprawdź, najważniejsze informacje na ich temat, pomogą Ci one podjąć ostateczną decyzję.

Gdzie wykorzystywane są krążki ścierne?

Głównym miejscem wykorzystania krążków ściernych jest oczywiście plac budowy. Szlifierki ze specjalnymi krążkami wykorzystywane są przede wszystkich do oczyszczania powierzchni, na przykład przed nałożeniem farby, czy też do szlifowania drewna. Krążki ścierne przydają się również w zakładach lakierniczych, a także na halach produkcyjnych. To właśnie od sposobu ich wykorzystania uzależniony jest wybór odpowiedniego rodzaju nakładki – a tych w sprzedaży dostępnych jest kilka rodzajów. Jednym z nich są krążki filcowe – jakie jest ich przeznaczenie?.

Przeznaczenie krążków filcowych

Krążki wykonane z filcu pozwalają na równomierne czyszczenie, a także polerowanie różnego rodzaju powierzchni. Tyczy się to różnych materiałów, zarówno o dużej wytrzymałości, jak i takich które są bardzo wrażliwe. Wykorzystanie filcu sprawia, że z tego rodzaju krążków mogą korzystać także osoby mniej doświadczone w pracach budowlanych – ich obsługa jest łatwa i bezpieczna.

Specjalne krążki filcowe przeznaczone są głównie do wygładzania powierzchni. Sprawdzą się one również podczas usuwania zadrapań oraz rys z metalu, stali oraz innych twardych materiałów. Doskonale sprawdzają się również przy innego rodzaju materiałach, na które, z pomocą specjalnej końcówki filcowej, nakładana jest pasta polerska, czy też specjalny lakier. 

Charakterystyka filcowych krążków

W sprzedaży dostępnych jest wiele rodzajów filcowych krążków. Wykonane są one, oczywiście z filcu – materiału o pochodzeniu włókienniczym, który posiada szerokie zastosowanie w budownictwie. Żeby ułatwić klientom wybór odpowiedniego krążka, wprowadzono pewną standaryzację ich rozmiarów – dostępna jest szerokość od 100 mm do 350 mm. Grubość krążka wynosi od 6 do 55 mm z otworem lub bez niego.

Tak szeroki wybór, a przede wszystkim tak szerokie zastosowanie tego produktu pozwala na swobodny wybór rozwiązania, które spełni nasze oczekiwania. Kiedy mamy z tym problem, wystarczy zapytać doświadczonego sprzedawcę o poradę, który krążek filcowy sprawdzi się najlepiej. Z pewnością chętnie podzieli się swoją wiedzą na ich temat.

Close Menu