Kulturalny Poznań. Zobacz, co wydarzy się w mieście tej jesieni

Mieszkasz na co dzień w Poznaniu i chcesz zaplanować weekend pełen atrakcji? A może po prostu planujesz pobyt jesienią w tym pięknym mieście? Przygotowaliśmy dla Ciebie kalendarium nadchodzących wydarzeń, z którym łatwiej będzie Ci uporządkować informacje o zbliżających się koncertach i wydarzeniach dla najmłodszych. Zaczynamy!

POZnań – miasto doznań

Stolica Wielkopolski zachwyca nie tylko piękną architekturą, ale też mocą weekendowych atrakcji, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie. Już w środę 11 września rusza Festiwal Bliscy Nieznajomi, organizowany w Teatrze Polskim. Uczestnicy wezmą udział w koncercie Alexandry Malatskovskiej, której debiutancki album „Otwarta” ukaże się jeszcze w tym roku. Jeśli chodzi o koncerty, Poznań ma pod tym względem dużo do zaoferowania. W sobotę 14 września w Centrum Kultury Zamek zaplanowano projekt muzyczno-wizualny pt. „Komeda. Historie pisane dźwiękiem”. Wydarzenie ma uczcić pamięć, zmarłego 50 lat temu, Krzysztofa Komedy – wybitnego muzyka jazzowego. Szczegółowy harmonogram możesz sprawdzić, wchodząc na stronę https://gopoznan.pl/.

Co wydarzy się dzisiaj w Poznaniu? Sprawdź, na jakie kulturalne atrakcje możesz liczyć

Jeżeli lubisz trzymać rękę na pulsie kulturalnych wydarzeń, na pewno zainteresuje Cię koncert Justyny Steczkowskiej, promujący jej nową płytę Maria Magdalena. Trasa All Is One Tour jest specjalna – artystce towarzyszy Orkiestra Kameralna Silesian Art Collective oraz Jakub Rene Kosik. Bilety do nabycia w cenie 99, 129 lub 159 zł (w zależności od wybranego miejsca). Więcej szczegółów znajdziesz na stronie https://gopoznan.pl/wydarzenia/muzyka/koncerty.

Poznań dla dzieci – co miasto ma do zaoferowania najmłodszym tej jesieni?

Jeśli szukasz rozrywki dla siebie i pociechy, zwróć uwagę na koncert Wujka Ogórka pt. Cztery pory roku. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy piątek, 13 września, w Ogrodzie Łazarza, tuż za Klubem Krąg. Wydarzenie zaplanowano w ramach projektu „Jak dobrze mieć sąsiada”, realizowanego ze środków finansowych Miasta Poznania. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego wydarzenia, wejdź na stronę https://gopoznan.pl/wydarzenia/dla-dzieci.

Dla tych, którzy szukają tego dnia nieco innych rozrywek, poznańska Palmiarnia przygotowała interesujące wydarzenie. 13 września odbędzie się Noc w Palmiarni. Wydarzenie zaplanowano od godziny 20.00. Wieczór uświetnią uczniowie z wydziału wokalistyki jazzowej Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Zespole Szkół Muzycznych. Repertuar będzie dopasowany do wieku uczestników, dlatego dzieci na pewno nie będą się nudzić.

 

 

Close Menu