Mistrzowski tytuł zapaśnika Zagłębia

Mistrzowski tytuł zapaśnika Zagłębia

Fani zapasów spod znaku ZLKS Zagłębia Wałbrzych mają kolejne powody do zadowolenia. Nie dalej jak przed kilkoma dniami nasz zawodnik Mikołaj Dereń wywalczył złoty medal w rozegranych w Raciborzu – VIII Mistrzostwach Polski Młodzików.

Na starcie turnieju w Raciborzu stanęło ponad 230 zapaśników z całego kraju, w tym 5-osobowa reprezentacja Zagłębia. Z wałbrzyskiego grona najlepiej, wręcz idealnie zaprezentował się Mikołaj Dereń, który nie miał sobie równych w kategorii 85 kg. Nasz młodzik wygrał cztery walki wliczając w to pojedynek o złoty medal, dzięki czemu zasłużenie sięgnął po tytuł Mistrza Polski. Pozostali nasi przedstawiciele zajęli dalsze miejsca. Kacper Grondys (41 kg) zajął 9. miejsce, Dominik Przybylski był 18 w kategorii 44 kg, Rafał Lipiński uplasował się na 16. pozycji w wadze 48 kg, a Dawid Pietruszka (57 kg) zakończył zmagania na 19. miejscu.

Wspomnianych powyżej zawodników nie zobaczymy w ciekawie zapowiadającym się XVII Memoriale Bogusława Dąbrowskiego, niezapomnianego zapaśnika Zagłębia Wałbrzych. W Raciborzu jednak rywalizowali młodzicy, podczas gdy w sobotniej imprezie w hali Aqua-Zdroju przy ulicy Ratuszowej wystąpią juniorzy. Jak się dowiedzieliśmy, w turnieju wystartuje ponad 100 zawodników z naszego kraju oraz 30 sportowców z zagranicy. Barw wałbrzyskiego klubu bronić będzie czterech zapaśników: Mateusz Ropiak, Jakub Miś, Mateusz Kaczor oraz Dawid Ferdynus. Dwaj pierwsi z wymienionych to co prawda wciąż juniorzy młodsi, ale trener Michał Jóskowski postanowił sprawdzić ich w konfrontacji ze starszymi rywalami. Warto ponadto dodać, iż patronat nad memoriałem objął prezydent Roman Szełemej, a sama impreza jest jednocześnie Pucharem Polski Juniorów w zapasach w stylu klasycznym.

XVII Memoriał Bogusława Dąbrowskiego

Puchar Polski Juniorów w zapasach w stylu klasycznym

Program zawodów

Sobota – 16 listopada, hala Aqua-Zdroju:

godz. 9.00 – 9.15: uroczyste otwarcie

godz. 9.15 – 13.30: walki eliminacyjne

godz. 13.30 – 15.30: złożenie kwiatów na grobie B. Dąbrowskiego

godz. 15.30: ciąg dalszy walk, walki finałowe, dekoracja

Close Menu

Jeżeli chcesz docenić naszą pracę wyłącz AdBlocka

Nie wiesz jak? zobacz instrukcje