Nowy radiowóz dla świdnickiej policji

Nowy radiowóz dla świdnickiej policji

Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy wzbogaciła się o nowy samochód, Volkswagen Transporter T6. Pojazd już trafił na wyposażenie jednostki. Kluczyki do radiowozu przekazała Prezydent Miasta Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska. Zakup auta został dofinansowany ze środków budżetu miasta.

Nowy  w pełni oznakowany radiowóz trafił do funkcjonariuszy z Wydziału Prewencji świdnickiej komendy i użytkowany będzie na terenie miasta Świdnica.

Zawsze to podkreślam, że policjant bez odpowiedniego wsparcia technicznego niewiele zdziała. Dlatego też jesteśmy bardzo zadowoleni z przekazania nam kolejnego nowego radiowozu. Pozwoli to nam skuteczniej pracować i dbać o bezpieczeństwo mieszkańców – mówi komendant KPP w Świdnicy, podinsp. Andrzej Dobies.

Zakup radiowozu nie byłby możliwy bez finansowego wsparcia ze strony miasta. Samorząd na ten cel przekazał w ubiegłym roku 90 tys. zł.

Co  roku staramy się przeznaczać pieniądze dla świdnickiej policji w celu usprawnienia ich wyposażenia. Podobnie jak środki, które przekazujemy na patrole ponadnormatywne. Działania te w bezpośredni sposób przekładają się na poprawę bezpieczeństwa w cały regionie, o co tak często apelują mieszkańcy – podkreśla prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska.

W 2019 roku miasto Świdnica przekazało policji samochód marki Opel Mokka.

Close Menu