Ostatni, najważniejszy mecz siatkarzy

Ostatni, najważniejszy mecz siatkarzy

Siatkarze KPS-u Chełmca umiejętnie dawkują nam emocje. W przedostatniej kolejce rundy zasadniczej II ligi Maciej Leński i spółka wygrali w Jelczu-Laskowicach 3:2, co oznacza, że o ich dalszym losie zadecyduje ostatni mecz tej części sezonu z akademikami z Zielonej Góry.

Jak poinformował trener Fabian Kurzawiński, wyjazdowe spotkanie z Volleyem Jelcz-Laskowice stało pod znakiem twardej walki. – Bardzo chcieliśmy wygrać za 3 punkty, a jak się bardzo czegoś chce, to nie zawsze wszystko wychodzi zgodnie z planem. Co prawda mogliśmy skończyć mecz w IV secie inkasując tym samym komplet punktów, ale w naszej sytuacji 2 punkty są również bezcenne”, powiedział szkoleniowiec Chełmca.

Wygrana po tie-breaku przy jednoczesnej porażce Ikara Legnica u siebie z Chrobrym Głogów 0:3 oznacza, iż do 6. miejsca, na którym aktualnie znajdują się legniczanie, tracimy zaledwie zaledwie 1 punkt. Powyższa sytuacja zapowiada ogromne emocje w ostatniej kolejce, w której podejmiemy zamykających tabelę akademików z Zielonej Góry, podczas gdy Ikara czeka trudny wyjazd do Nowej Soli na rywalizację z trzecią w tabeli Astrą.

Dlaczego tak podkreślamy 6. pozycję w klasyfikacji? Ano dlatego, że po ostatniej odsłonie rundy zasadniczej najlepsza czwórka rozpocznie walkę w rundzie play-off o awans do I ligi, a końcowa czwórka – rundę play-out o utrzymanie w II lidze. Zespoły zaś, które po obecnej fazie uplasują się na 5. oraz 6. miejscu zakończą zmagania, a zarazem tegoroczny sezon, a tym samym unikną niepotrzebnego stresu związanego z walką o utrzymanie. Na razie wałbrzyszanie okupują jeszcze 7., zagrożoną spadkiem lokatę, ale liczymy, iż w sobotę 27 lutego, gdy gościć będą zielonogórzan, sprawią miłą niespodziankę i rzutem na taśmę przeskoczą Ikara.

XVII kolejka II ligi

IM Faurecia Volley Jelcz-Laskowice – KPS Chełmiec Wałbrzych 2:3 (25:23, 22:25, 21:25, 23:25, 8:15)

KPS Chełmiec: Leński, Szymków, Dereń, Szczygielski, Zieliński, Pizuński, Stawiany (l) oraz Baran, Sypko, Wojtas. Trenerzy: Fabian Kurzawiński oraz Janusz Ignaczak

Close Menu