Pierwsza runda dla koronowirusa

Pierwsza runda dla koronowirusa

Po świetnym początku roku, który przyniósł udany występ wałbrzyszan w Mistrzostwach Dolnego Śląska, w nadchodzących tygodniach przedstawicieli Imperium Boxing czeka dłuższa przerwa w sportowej rywalizacji. Co prawda plany na kolejne dni marca oraz kwiecień były niezwykle bogate, ale z racji sytuacji epidemiologicznej jedyne na co mogą liczyć nasi pięściarze to udział w nielicznych sparingach. 

W połowie marca wałbrzyszanie mieli się udać do Szczecina, aby wziąć udział w prestiżowym i mocno obsadzonym turnieju Grand Prix Skorpiona. Do rywalizacji zgłosiło się około 160 zawodników, w tym bokserzy z Litwy, Niemiec, Danii, Norwegii oraz Rosji, ale na planach się skończyło. Do skutku nie dojdą również kwietniowe Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Kobiet, w których barw Imperium Boxing miały bronić siostry Kinga i Andżelika Mięgoć. Jak ponadto poinformował trener Sadłoń, w nadchodzących tygodniach miała ruszyć Ekstraliga Boksu Olimpijskiego, w której celem Pawła Sajdy i spółki jest obrona srebrnego medalu Drużynowych Mistrzostw Polski. Niestety, podobnie jak w przypadku MMP Kobiet również te zawody zostały odłożone na bliżej nieokreśloną przyszłość. 

W powyższym kontekście cieszą wszelkie, nawet drobne występy wałbrzyszan. I tak we wtorek z Dzierżoniowa wraz z trenerem Sadłoniem powrócił Paweł Sajda. Nasz zawodnik sparował z Mariuszem Wachem, który pod koniec marca planował wystąpić na gali w Magdeburgu, gdzie miał zmierzyć się z niepokonanym Turkiem z niemieckim paszportem, Agitem Kabayelem. Do gali oczywiście nie dojdzie, ale cieszymy się, że naszemu bokserowi udało się skrzyżować rękawice z tak utytułowanym przeciwnikiem.

Jednostronne mistrzostwa

W Boguszowie-Gorcach, które gościły uczestników niedawnych mistrzostw, zameldowało się 13 podopiecznych trenerów Krzysztofa Sadłonia oraz Mariusza Burzyńskiego i wszyscy zakończyli zmagania na podium imprezy. Złote krążki wywalczyli: Angelika Mięgoć, Oliwier Karkowski, Jakub Krzpiet, Mateusz Piotrowski oraz nas najcięższy zawodnik – Sajda. Świetne wyniki indywidualne przełożyły się również na liczącą ponad 20 klubów klasyfikację drużyną, w której ekipa z ulicy Pługa stanęła na najwyższym stopniu wyprzedzając na podium Śląsk Wrocław (który przejął pięściarzy Gwardii).

Mistrzostwa Dolnego Śląska w boksie

Wyniki Imperium Boxing Wałbrzych

Złote medale zdobyli: Angelika Mięgoć, Oliwier Karkowski, Jakub Krzpiet, Mateusz Piotrowski, Paweł Sajda

Srebrne medale zdobyli: Kinga Mięgoć, Michał Nielubiak, Dorian Bartoszek, Dawid Mateńko, Jakub Szydełko

Brązowe medale zdobyli: Aleksandra Sumera, Jakub Kawalec, Dawid Obstarczyk

Close Menu