Przygotowania do wyborów w wałbrzyskim PiS- ie

Czuć w powietrzu przedsmak jesiennych wyborów parlamentarnych. O ile wyborcom jeszcze nie tak bardzo udziela się gorączka wyborcza, o tyle w partiach politycznych machina ruszyła na dobre. Prawo i Sprawiedliwość już „podkręciło” pierwsze tryby w działaniach wyborczych wewnątrz partii.

Decyzją Jarosława Kaczyńskiego, Minister Michał Dworczyk zastąpił Annę Zalewską i został szefem struktur Prawa i Sprawiedliwości w okręgu wałbrzyskim. Jednocześnie partia oficjalnie ogłosiła, że otrzyma on pierwsze miejsce na liście i będzie wyborczą lokomotywą PiS w okręgu wałbrzyskim. – Dziękuję Prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu za zaufanie – będę miał zaszczyt ponownie otwierać listę PiS w okręgu wałbrzyskim – napisał Dworczyk na swoim profilu facebookowym. Nowy szef struktur już zaczął porządki przed zbliżającą się kampanią wyborczą. Jedną z jego pierwszych decyzji było powołanie pełnomocnika struktur PiS dla powiatu wałbrzyskiego – został nim wicewojewoda Kamil Zieliński, który w ostatnich wyborach samorządowych do sejmiku osiągnął jeden z najlepszych wyników w województwie. Dworczyk i Zieliński mają za zadanie poprawić wizerunek partii w regionie i przygotować struktury do jesiennych wyborów parlamentarnych. W kuluarach mówi się, że Zieliński także wybiera się na Wiejską. Jeszcze nie wiadomo czy będą to ławy Sejmu, bo chyba powalczy o miejsce w Senacie.

Najprawdopodobniej terminem wyborów będzie 20 październik 2019 roku, choć również wskazuje się na datę wcześniejszą – 13 październik 2019 roku. W związku z dynamicznym rozwojem sceny politycznej w ostatnich miesiącach, w naszym kraju szykują się ekscytujące, ale zarazem szybko przeprowadzone wybory.

Close Menu