Stara Kopalnia poleca

Stara Kopalnia poleca

28 lutego o godzinie 17.00 w Centrum Ceramiki Unikatowej odbył się trzeci już w tym miesiącu wernisaż wystawy. Tym razem w przestrzeniach Starej Kopalni swoje prace prezentują studenci, absolwenci, uczestnicy Akademii Otwartej oraz pracownicy Pracowni Ceramiki Wydziału Rzeźby na ASP w Warszawie pod kierownictwem prof. Stanisława Bracha. Wernisaż rozpoczął się koncertem zespołu z I Liceum Ogólnokształcącego w Wałbrzychu. W otwarciu uczestniczyła pani prezydent Wałbrzycha Sylwia Bielawska oraz kuratorzy wystawy Filip Musiał i Weronika Surma. Wystawa „Dekada ognia” jest podsumowaniem ostatnich 10 lat działalności pracowni z udziałem ponad 50 artystów.

6.03.2020, godzina. 17.00
 Wernisaż wystawy „Perspektywy” w Starej Kopalni

Prezydent Miasta Wałbrzycha dr Roman Szełemej, Dyrektor Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia Jan Jędrasik i Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Ignacego Paderewskiego Oksana Citak zapraszają na wernisaż wystawy „Perspektywy”. Na wystawie zostaną zaprezentowane prace maturalne 6 uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego w Wałbrzychu. Jest to podsumowanie zamykające dwuletni projekt z przedmiotu visual arts. Opiekunem wystawy jest pani Sylwia Sobieraj-Borowiec. Wstęp wolny (I piętro, budynek B10).

6.03.2020/7.03.2020 r. godzina 19.00

Nocne Zwiedzanie Starej Kopalni z biesiadą górniczą

Z okazji Dnia Kobiet Stara Kopalnia zaprasza na specjalną edycję Nocnego Zwiedzania! Uczestnicy otrzymują ekwipunek i wyruszają wraz z przewodnikami do podziemi, aby sprawdzić się w roli górników. Po dwugodzinnych pracach górniczych odbywa się biesiada z poczęstunkiem, muzyką na żywo, wspólnym śpiewaniem i górniczymi tradycjami. Wydarzenie skierowane do osób powyżej 16. roku życia. Liczba miejsc jest ograniczona. Bilety dostępne online oraz w kasie.

8.03.2020 r. godzina 17.30

Dzień Kobiet w Sztygarówce

W tym wyjątkowym dniu Stara Kopalnia zaprasza na wielowymiarowe, wieloaspektowe świętowanie Dnia Kobiet w kawiarni Sztygarówka. Wydarzenie rozpocznie się spotkaniem z kolorystką i stylistką – Anetą Fons wraz z sesją pytań (analiza kolorystyczna), płynnie przechodząc do zmysłowych dźwięków w wykonaniu wyjątkowego, specjalnie zaproszonego na tę okazję artysty – Tachera.

godzina 17.30

SPOTKANIE z Anetą Fons – kolorystką i stylistką, absolwentką Color University w Warszawie.

Aneta Fons to poszukiwaczka dobrze dobranego koloru do urody, stylu, klasy, piękna i kobiecości oraz blogerka modowa, której pasją jest inspiracja modą minionych dekad: 40s&50s.

Propagatorka slow fashion: jakość ponad ilość, naturalne tkaniny oraz ubrania z drugiej ręki.

W trakcie swoich warsztatów, zajęć i wykładów, pragnie pobudzić kobiety do odkrywania własnego piękna i niepowtarzalności, jak również wzmocnienia poczucia własnej wartości. Autorka sesji zdjęciowych, promujących klasyczne kobiece ubrania. Obecnie współpracuje z polską marką odzieżową Marie Zélie, tworzącą ubrania dla kobiet ceniących elegancję i jakość.

godzina 19.00

KONCERT – TACHER

TACHER to autorski solowy projekt Maćka Tachera, dającego się dzisiaj poznać nie tylko od strony wokalnej, ale również jako kompozytor i autor tekstów. Akompaniując sobie na gitarze i wykorzystując looper, Tacher snuje metafizyczne opowieści, niekiedy ironicznie bawiąc się popkulturowymi odniesieniami.

Choć niektórzy nazywają jego muzykę romantycznym folkiem, pozostaje otwarty na gatunki, sięgając czasem po motywy jazzowe, innym razem po mocniejsze, nie tylko akustyczne, gitarowe brzmienia. Pomiędzy autorskimi piosenkami na koncertach Maćka Tachera usłyszeć można czasem także utwory Damiena Rice’a, Simona & Garfunkela, czy Grzegorza Ciechowskiego.

Close Menu