Stara Kopalnia zaprasza

Stara Kopalnia zaprasza

W trakcie ostatniego weekendu oprócz zwiedzania Starej Kopalni, turyści mogli skorzystać z warsztatów ceramicznych dla dzieci i dorosłych oraz zobaczyć kolejny pokaz kina plenerowego.

Najbliższy weekend również zapowiada się ciekawie. Stara Kopalnia zaprasza na wyjątkowy, dwudniowy finisaż wystawy „Dekada Ognia”, którą tworzą ceramiczne rzeźby i obiekty studentów, absolwentów, uczestników Akademii Otwartej oraz pracowników Pracowni Ceramiki Wydziału Rzeźby ASP w Warszawie, działającej pod kierownictwem dr hab. prof. ASP Stanisława Bracha.

Warto zaznaczyć, że w ostatni weekend czerwca Stara Kopalnia organizuje Nocne Zwiedzanie – wyjątkowe wydarzenie, podczas którego uczestnicy mogą poczuć się jak prawdziwi górnicy. Każdy otrzymuje specjalny ekwipunek i wraz z przewodnikiem grupa udaje się w podziemia. Do wyboru termin piątkowy (26 czerwca) oraz sobotni (27 czerwca). Bilety dostępne na www.starakopalnia.pl. Liczba miejsc jest ograniczona. Wydarzenie jest skierowane dla osób powyżej 16. roku życia.

Stara Kopalnia codziennie zaprasza na warsztaty ceramiczne dla dzieci i dorosłych. Do wyboru są zajęcia z kalkomanii oraz tworzenia małej formy rzeźbiarskiej. Podczas warsztatów w Centrum Ceramiki Unikatowej można stworzyć własne, unikatowe przedmioty do domu lub na wyjątkowy prezent. Szczegóły i bilety dostępne na stronie obiektu.

Zwiedzanie odbywa się od poniedziałku do niedzieli, w godzinach 10.00-18.00 (ostatnie wejście o 16.00). Dla najmłodszych przygotowana jest karta zadań, dzięki której trasa jest dla dzieci jeszcze ciekawsza. Oprócz zwiedzania na terenie obiektu dostępne są trzy bezpłatne wystawy: fotografie Marcina Ryczka, fotografie Bogdana Konopki oraz rzeźby artystów z warszawskiej ASP. Wstęp na wystawy jest możliwy codziennie w godzinach 10.00-17.00 (sobota-niedziela: 10.00-18.00).

Harmonogram wydarzenia „Dekada Ognia”:

20.06.2020 SOBOTA

W godzinach 14:00, 15:00, 16:00 – warsztaty wyplatania wianków z żywych materiałów, obowiązują zapisy: galeria@starakopalnia.pl.

16:00-19:00- wypał “RAKu” – pokaz wypalania naczyń ceramicznych w tzw. “żywym ogniu”.

18:00-20:00 – pokaz toczenia na kole garncarskim.

20:00 – oficjalne zakończenie wystawy Dekada Ognia-finisaż, prezentacja katalogu z zaprezentowanymi na wystawie pracami.

21:00 – Performance Lustracja Konia Trojańskiego w wykonaniu artysty Stanisława Bracha, Profesora Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Stanisław Brach do tej pory zaprezentował swój performance w Muzeum Narodowym w Krakowie, Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku czy na Święcie Ceramiki w Bolesławcu. Performance będzie połączony ze spektaklem taneczno-muzyczny grupy Impuls z ogniem i Zespołu Pieśni i Tańca (taniec z chustami i wiankami).

22:00-22:30 Zakończenie imprezy.

21.06.2020 NIEDZIELA

14:00-16:00 – prezentacja naczyń z wypału Raku.

17:00 – oprowadzenie po wystawie przez autorów rzeźb-studentów.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną w wydarzeniu może uczestniczyć ograniczona liczba osób – obowiązuje awizacja na adres galeria@starakopalnia.pl. Regulamin uczestnictwa w wydarzeniu będzie dostępny na terenie galerii oraz na stronie internetowej Starej Kopalni. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Close Menu