STRAŻACY DOFINANSOWANI!

STRAŻACY DOFINANSOWANI!

Przed Komendą Miejską Straży Pożarnej w Wałbrzychu odbyła się uroczystość wręczenia promes dofinansowania w ramach programu „Sprzęt dla OSP”. Dofinansowanie otrzymało 116 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z regionu.
– Bardzo chciałem wam podziękować za wasze zaangażowanie w prawdziwą służbę. Służbę, która skierowana jest do drugiego człowieka. To postawy godne naśladowania, postawy, które w moim przekonaniu są bardzo istotne. Bardzo wam za to dziękuję – mówił Minister Dworczyk. Z kolei Senator Szwed podsumował: – W ostatnim czasie mieliśmy w wielu miejscach stan powodzi, stan klęski, ale na was zawsze można było liczyć. Zawsze byliście na miejscu, gotowi do pomocy, dlatego chciałem się do tych podziękowań przyłączyć. – Polski system ratowniczo-gaśniczy opiera się na dwóch filarach. Na zawodowym i ochotniczym. O tym, jak bardzo jest to potrzebne, przekonaliśmy się w ostatnich dniach, w Kotlinie Kłodzkiej. Wiem, że taka finansowa pomoc jest wam potrzebna, dlatego wierzę, że jeszcze w tej sprawie się spotkamy – mówił Wicemarszałek Grzegorz Macko.


Ale to nie wszysko
Mieszkańcy małych miejscowości nadal mogą pomóc swoim strażakom, ponieważ w II turze wyborów wciąż będzie trwała kampania profrekwencyjna „Bitwa o wozy”, o której pisaliśmy dwa tygodnie temu. Dodatkowo Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obrębski poinformował o tym, że na II turę zmieniono zasady konkursu i zwiększono liczbę do 49. Nie mogą brać w niej jednak udziału jednostki, które wygrały w I turze. Podczas drugiej tury wyborów prezydenckich gminy do 20 tys. mieszkańców, w których zostanie odnotowana najwyższa frekwencja wyborcza, otrzymają wóz strażacki. Przypominamy, że frekwencja wyborcza wśród zwycięskich gmin wyniosła w I turze wyborów prezydenckich od 67% do 86%.

Close Menu