Wiosenna Premiera w Lalkach

Wiosenna Premiera w Lalkach

Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu przygotowuje typowo wiosenną premierę dla najmłodszych. „Żabcia i Ropuch” na motywach opowiadań z cyklu „Frog and Toad” Arnolda Lobela to najnowsza propozycja dla dzieci od 3. roku życia, którą reżyseruje Marta Kwiek.

To pełna poczucia humoru prosta opowieść o przyjaźni dwóch płazów – żywiołowej Żabci i pesymistycznego Ropucha, którzy wspierają się w codziennych sytuacjach i problemach. Wszystkie działania zawsze inicjuje Żabcia, głównie po to, by podnieść na duchu swojego przyjaciela, służąc mu radą, pomocą i ciepłym słowem.

Oprócz perypetii dwójki przyjaciół, poznamy także losy takich postaci, jak: Ślimak, który bezustannie dba o swoją figurę, Żółw – wiekowy pan, czuwający nad porządkiem w przedstawionym mikroświecie, zawadiacka Mucha, która produkuje perfumy oraz polujący na nią Nietoperz.

Bohaterowie żyją w harmonijnym świecie zgodnie z wyznaczonym przez naturę rytmem, gdzie wspólne spędzanie czasu jest największą wartością na świecie, a troska o szczęście drugiej osoby czyni ten świat jeszcze piękniejszym.

Spektakl „Żabcia i Ropuch” ma uświadomić najmłodszym odbiorcom, jakie wartości w życiu są naprawdę istotne. To historia nie tylko o przyjaźni i odpowiedzialności, ale także o odkrywaniu siły empatii i szacunku, jakim powinniśmy darzyć drugiego człowieka. Spektakl z pewnością nauczy, że wymienione cechy są najbardziej pożądanymi i właściwymi, by po prostu żyło się lepiej.

Prapremiera spektaklu odbędzie się 7 marca (sobota) o godz. 17:00. Na najbliższe pokazy popremierowe zapraszamy 8 i 15 marca (niedziele) o godz. 12:30.

Wyłącznym partnerem radiowym premiery jest RADIO RMF MAXXX.

ŻABCIA I ROPUCH (na motywach opowiadań z cyklu „Frog and Toad” Arnolda Lobela)

scenariusz i reżyseria: Marta Kwiek

scenografia, lalki i kostiumy: Dominika Chochołowska-Bocian

muzyka: Elżbieta Sokołowska

asystent reżysera: Filip Niżyński

obsada: Anna Jezierska, Filip Niżyński, Kamil Król, Bożena Oleszkiewicz

BILETY na premierę –25 zł

BILETY na spektakle popremierowe:

19 zł – normalny

17 zł – ulgowy (dzieci do 12. roku życia)

KASA BILETOWA TEATRU, tel. 74 666 73 41, czynna w dni:

– wtorki/ godz. 8:30 – 12:00
– czwartki/ godz. 13:00 – 16:00
– piątki/ godz. 8:30 – 12:00

– soboty / godzinę przed spektaklem
– niedziele/ godz. 11:00 – 14:00

KUP BILET ON-LINE – bilety.teatrlalek.walbrzych.pl

Close Menu