Włosi inwestują w Świdnicy

To już pewne, przy ul. Pogodnej w Świdnicy powstanie nowy zakład produkcyjny. Włoska firma Almes Poland Sp. z o.o z siedzibą we Wrocławiu kupiła od miasta działkę r 1113/11 o pow. 1,00 ha za ponad milion złotych. Akt notarialny podpisano w środę, 5 maja. Miasto reprezentowała Prezydent Beata Moskal-Słaniewska, a włoskiego inwestora Luigi Missaglia, Prezes Zarządu oraz Vito Cunzi, członek Zarządu Spółki.

Spółka Almes Poland jest w Świdnicy obecna od 5 lat. Prowadzą zakład produkcyjny przy ul. Towarowej 28A, gdzie wynajmują jedną halę od Invest Park Development Sp. z o.o. Produkują tam niewielkie silniki do urządzeń AGD, na potrzeby większych koncernów takich jak np. Electrolux. Zatrudniają grupę kilkudziesięciu pracowników, głównie kobiet.

Bardzo cenię polskich pracowników. Szczególnie panie za ich dokładność, cierpliwość oraz zaangażowanie. Minione 5 lat naszej obecności w Świdnicy, to dobry czas dla firmy dlatego zdecydowaliśmy na stałe ulokować tutaj nasz zakład. Widzę jak w ostatnich latach zmieniło się to miasto, poznałem tutaj wielu wspaniałych ludzi i jestem nim zachwycony – mówi Luigi Missaglia z firma Almes Poland Sp. z o.o.

Włoski inwestor ma w planach budowę nowej fabryki przy ul. Pogodnej. Obecnie zajmowane przestrzenie przy ul. Towarowej są niewystarczające, dlatego też zdecydowano o budowie kolejnego zakładu, gdzie produkowane mają być elektrowentylatory do m.in. piekarników. Dzięki sprzedaży gruntu pod inwestycję do miejskiej kasy wpłynie ponad milion złotych. 

Dodatkowe pieniądze w budżecie miasta to zawsze dobre wiadomości. Dzięki nim możemy dalej realizować potrzebne mieszkańcom inwestycje. Radość moja jest podwójna, bo to także miejsca pracy dla mieszkańców Świdnicy i okolic, a także szansa na rozwój dla Świdnicy jako miejsca atrakcyjnego dla inwestorów mówi prezydent Beata Moskal-Słaniewska.  

Przypominamy, że to nie jedyna działka przy ul. Pogodnej jaką w tym roku miasto sprzedało prywatnym inwestorom. Dwóch lokalnych przedsiębiorców kupiło od miasta po jednej działce. Firma – Budownictwo Witold Jaskólski, planuje wybudować biurowiec (swoją siedzibę) oraz halę na potrzeby firmy budowlanej, a P.P.H.U. ŻURMET Marcin Żurakowski chce wybudować tutaj zakład produkcyjny, zajmujący się obróbką metali.