Wrześniowa Stara Kopalnia

Wrześniowa Stara Kopalnia

Po długiej przerwie spowodowanej epidemią największa atrakcja w centrum Wałbrzycha powoli powraca do normalnego funkcjonowania. Dowodem na to są pierwsze koncerty.

W piątek o godzinie 19.00 odbył się pierwszy koncert w Starej Kopalni, ale ze względów bezpieczeństwa zespół IRA wystąpił dwukrotnie. Drugi koncert odbył się w sobotę. Wszystko po to, aby widzowie mogli zachować zalecane odległości. W czasie występów muzycy zaprezentowali swoje najbardziej popularne utwory w wersjach akustycznych. W trakcie koncertów zastosowane były zalecenia dotyczące organizacji wydarzeń kulturalnych w czasie epidemii. Również w sobotę można było skorzystać z licznych atrakcji w wałbrzyskim Rynku oraz na placu Magistrackim podczas Pikniku Ekologicznego Radia Zet. Na wydarzeniu obecne były instytucje miejskie, które przygotowały różne zajęcia dla dzieci i dorosłych. Na stoisku Starej Kopalni można było spróbować swoich sił w quizie wiedzy o Wałbrzychu i Dolnym Śląsku, wziąć udział w warsztatach malowania figurek gipsowych pod okiem ceramika oraz tworzyć piękne prace za pomocą malowania węglem.

W specjalnie przygotowanym miasteczku Radia Zet na uczestników czekały ekorowery, strefa eksperta z poradami ekologicznymi, koło fortuny i warsztaty ekologiczne. Nie zabrakło także strefy gastronomicznej w postaci foodtrucków.

Ostatni tydzień września w Starej Kopalni zapowiada się także bardzo obiecująco. Od środy ruszyły zajęcia ceramiczne dla każdego – udział mogą wziąć zarówno dzieci, jak i dorośli. Ceramiczne Środy będą się odbywały co tydzień o godzinie 16.30. Jest to świetna forma na spędzenie środowego popołudnia i okazja, aby nauczyć się czegoś nowego i rozwinąć swoją artystyczną stronę.

W sobotę, 26 września instytucja organizuje kolejne zajęcia z cyklu „Bajtel w Kopalni”. Ta edycja nosi nazwę “Bajtel w składzie porcelany” i jest skierowana jak zawsze do maluchów (i rodziców także). Zajęcia obejmują oprowadzenie po wystawie ceramiki unikatowej z kolekcji Centrum Ceramiki Unikatowej Starej Kopalni oraz Muzeum Porcelany w Wałbrzychu, ale to nie wszystko. W części warsztatowej nasi mali artyści zapoznani zostaną ze sposobami dekorowania naczyń, następnie każdy maluch przy współpracy z rodzicem wykona własną pracę poprzez ozdabiane różnymi sposobami wyrobów biskwitowych. Maluchy od 0 do 2 lat wraz z rodzicami o godz. 9:00, a starszaki od 3 do 6 lat wraz z rodzicami o godz. 11:00. Zajęcia trwają ok. godziny, grupa może liczyć maksymalnie 10 dzieci + opiekunowie. Bilety dostępne są online na stronie www.starakopalnia.pl. Obiekt jest przyjazny dla mam z wózkami, dostępny jest również przewijak (kawiarnia Sztygarówka). Swoimi wrażeniami z zajęć w Starej Kopalni można dzielić się w mediach społecznościowych, używając #muzealniaki. Uczestnicy zajęć będą się brudzić – dotyczy to rodziców i dzieci – prosimy o odzież odpowiednio dobraną do zajęć. Osoby dorosłe zobowiązane są do dezynfekcji rąk, noszenia maseczek oraz zachowania dystansu pomiędzy pozostałymi uczestnikami zajęć.

W dniach 26-27 września od godziny 12.00 na terenie Starej Kopalni odbędzie się Food Truck Party. W zewnętrznych przestrzeniach obiektu staną liczne foodtrucki, które zapewnią szeroki wybór potraw. W ramach wydarzenia w sobotę o godzinie 21.00 odbędzie się Silent Disco – taneczna zabawa, na której uczestnicy bawią się do wybranej przez siebie muzyki proponowanej przez grających DJ-ów. Z kolei w niedzielę będzie miało miejsce kino plenerowe, podczas którego na ekranach zostanie wyświetlona amerykańska komedia „Millerowie” z Jennifer Aniston w roli głównej. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny – przy Silent Disco jedyny koszt, który ponosi uczestnik to koszt wypożyczenia słuchawek.

Przypominamy, że do końca października zostaje przedłużona akcja promocyjna Starej Kopalni i Muzeum Porcelany w Wałbrzychu. Kupując bilet w jednej atrakcji, otrzymujemy 10% zniżki na zwiedzanie drugiego obiektu. Obie instytucje znajdują się w centrum Wałbrzycha, co ułatwia odwiedzenie ich w ten sam dzień.

Close Menu