Wystawa 10. LEICA STREET PHOTO

Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza na wystawa 10. LEICA STREET PHOTO, którą zaplanowano od 23 lutego 2021 do 2 kwietnia 2021.

Dziesiąty już rok z rzędu 6×7 Leica Gallery Warszawa organizuje konkurs szeroko rozumianej tzw. fotografii ulicznej, cieszący się coraz większym zainteresowaniem fotografików i miłośników tego gatunku fotografii. Ta edycja zaskoczyła organizatorów pod wieloma względami. Po pierwsze, tym jak wiele wartościowych prac otrzymano z całego świata. Przejrzano kilkanaście tysięcy naprawdę świetnych kadrów. Po drugie, poziomem konkursu – z wielkim trudem udało się wyłonić finałową dwudziestkę, a jeszcze trudniej, z tych perełek, było wybrać Grand Prix.

Efektem końcowym konkursu jest wystawa, składająca się z 20 prac, wybranych przez jury. Premiera wystawy miała miejsce 30 stycznia 2021 r., w warszawskiej siedzibie Galerii, a jej prezentacja w Świdnickim Ośrodku Kultury następuje bezpośrednio po tym wydarzeniu. Ekspozycja została przygotowana we współpracy z Agencją Zegart.