Z Czeszkami nam po drodze

Z Czeszkami nam po drodze

Od dwóch zwycięstw w spotkaniach kontrolnych piłkarki AZS-u PWSZ rozpoczęły przygotowania do rundy wiosennej Ekstraligi kobiet. W najbliższych dniach sparingi ustąpią jednak meczom na hali, gdyż dzisiaj wałbrzyszanki rozpoczynają walkę w półfinałach Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu.

Przebywający na obozie w Świebodzicach zespół FK Pardubice dwukrotnie zmierzył się z piłkarkami z Wałbrzycha w ramach przygotowań obu drużyn do rundy wiosennej na najwyższym szczeblu. Rywalki bowiem to beniaminek czeskiej I ligi, w której plasują się na ostatnim miejscu w tabeli.

Rozegrane w Wałbrzychu, a następnie Świebodzicach sparingi toczyły się pod dyktando podopiecznych trenera Kamila Jasińskiego, stąd dwie wygrane naszych pań. W pierwszym meczu Jagoda Sapor i spółka zwyciężyły 1:0, a jedyny gol padł w 59 minucie, kiedy to Oliwia Rapacka wykorzystała podanie Klaudii Fabovej (na zdjęciu) i celnym strzałem pokonała bramkarkę gości. Warto jednak podkreślić, iż ambitnie walczące Czeszki dwukrotnie trafiły do naszej siatki, ale na nasze szczęście oba gole padły ze spalonego i w rezultacie skromne prowadzenie gospodyń utrzymało się do końcowego gwizdka sędziego. 

Jeszcze wyraźniejszą przewagę wałbrzyszanki wypracowały we wtorkowym rewanżu. Wynik sparingu już w 10 minucie otworzyła Fabova, na który do przerwy odpowiedziała  Eliška Dvořáková. Po zmianie stron lepsza postawa akademiczek przełożyła się aż na 3 gole – na listę strzelców wpisała się wprowadzona w tej części spotkania Marcjanna Zawadzka, a następnie Fabova. Bramka na 4:1 padła po samobójczym uderzeniu jednej z Czeszek, która tak nieszczęśliwie odbiła strzał Oliwii Rapackiej, iż umieściła futbolówkę we własnej bramce. Wysoko prowadząc nasze panie nie uniknęły błędów, które w samej końcówce przyniosły przeciwnikowi 2 gole i w rezultacie mecz zakończył się wygraną AZS-u PWSZ 4:3.

Gramy o awans do finałów Mistrzostw Polski

W najbliższych dniach  odpoczną od sparingów, ale nie piłki nożnej, gdyż wczoraj reprezentacja Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej złożona z zawodniczek AZS PWSZ wyjechała do Krakowa na półfinały Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu. W weekendowym turnieju wystartują 22 zespoły, a awans do finałów uzyska 8 lub 9 najlepszych ekip. Jak przyznał trener Jasiński, jego podopieczne nie powinny mieć problemów z promocją do kolejnej odsłony AMP, choć o miejsce w pierwszej „czwórce” będzie niezwykle trudno.

Spotkania kontrolne:

AZS PWSZ Wałbrzych – FK Pardubice 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Oliwia Rapacka (59)

AZS PWSZ: Sapor, Kędzierska, Bosak, Ostrowska, Szewczuk, Cieśla, Głąb, Turkiewicz, Rapacka, Materek, Fabova

AZS PWSZ Wałbrzych – FK Pardubice 4:3 (1:1)

Bramki: Klaudia Fabova 2, Marcjanna Zawadzka, bramka samobójcza – AZS PWSZ oraz Eliška Dvořáková 2, Silvia Kunáková – FK

AZS PWSZ: Sapor, Kędzierska, Bosak, Ostrowska, Szewczuk, Cieśla, Głąb, Turkiewicz (46 Zawadzka), Rapacka, Materek, Fabova. Trener: Kamil Jasiński

Close Menu