Bezpieczny dom, czyli jak wykorzystać system inteligentnego domu

Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań podczas budowy domu pozwala na znaczne zmniejszenie jego kosztów jego utrzymania. Sam system kosztuje, ale inwestycja zwróci się w podczas codziennego korzystania z budynku. Oprócz tego wprowadzi wiele udogodnień, dzięki którym jego obsługa będzie praktycznie minimalna. 

Lubisz grać w Book od Ra on-line? To świetnie. Teraz o chwili relaksu przypomni Ci sam dom, w którym mieszkasz! A może dzięki grze zgarniesz wysoką wygraną? 

Czym jest inteligentny dom? 

Nowoczesne systemy to nie tylko zabawa, ale przede wszystkim ułatwienie życia. Dzięki odpowiedni ustawieniom do system przejmie odpowiedzialność za najważniejsze parametry budynku. Na bieżąco będą kontrolować między innymi temperaturę w domu, wilgotność powietrza, włączone oświetlenie, a nawet ruch. Jeśli detektory nie zarejestrują żadnej osoby w domu same między innymi wyłączą światło czy telewizor. Jeśli natomiast ktoś się do niego włamie od razu poinformują o tym nie tylko Ciebie, ale też odpowiednie służby, a nawet… przeszkodzą w opuszczeniu budynku. Tyle obrazowej praktyki, a teraz trochę więcej konkretnej informacji. 

Za co odpowiada inteligentny dom? 

System ogrzewania, symulacja obecności, system alarmowy i monitoringu, system przeciwpożarowy, kontroli dostępu a nawet system pogodowy – to najpopularniejsze z nich. Dom sam zareaguje na przykład na zmiany pogodowe i dostosuje ustawienia wewnątrz domu. Jeśli więc znacznie spadnie temperatura ta panująca w domu nadal się nie zmieni. System sam dostosuje parametry w taki sposób, aby zużyć jak najmniej energii, a w konsekwencji zaoszczędzić na utrzymaniu. 

Pełna ochrona i bezpieczeństwo 

Systemy antywłamaniowe i przeciwpożarowe pozwolą na zachowanie całkowitego bezpieczeństwa dla Twojego mienia. Dzięki nim natychmiastowo dostaniesz informację o każdym podejrzanym wydarzeniu, a poza tym od razu poinformowane zostaną też odpowiednie służby. „Zadziała” również sam dom uzbrojony w system sterowania oddymianiem pożarowym czy działania klap przeciwpożarowych. W ten sposób możesz też kontrolować na przykład zawartość dwutlenku węgla w powietrzu. 

Tani dom na lata 

Systemy służące do obsługi inteligentnego domu nie są tanie, ale patrząc na perspektywę długotrwałego korzystania z budynku warto w nie zainwestować. Pozwolą na znaczne zmniejszenie bieżących kosztów utrzymania, ale też zminimalizują potrzebę jego codziennej obsługi. Możesz to robić całkowicie online. To pozwoli cieszyć się wygodnym życiem, a nie spędzanie czasu na obowiązkach. 

Close Menu