Na międzynarodowe dni poradnictwa emerytalno-rentowego zapraszamy mieszkańców Wrocławia i okolic 18-20 maja.
Jeśli ktoś jest lub był zatrudniony w Niemczech i w Polsce i ma pytania dotyczące przysługujących mu praw w zakresie ubezpieczeń społecznych już w maju może telefonicznie porozmawiać z ekspertami instytucji ubezpieczenia emerytalno-rentowego obu krajów Polski i Niemiec.
Po przerwie spowodowanej pandemią, w 2021 r. powraca polsko-niemieckie poradnictwo emerytalno-rentowe w formie konsultacji telefonicznych z ekspertami ZUS oraz niemieckiej instytucji Deutsche Rentenversicherung.
Na rozmowę z ekspertem można się zapisać bez wychodzenia z domu. Wystarczy zadzwonić pod podany numer telefonu lub wysłać e-mail.
Rozmowa będzie możliwa tylko po wcześniejszym uzgodnieniu terminu, który można uzgodnić telefonicznie pod numerem tel. +48 71 360 63 77 lub drogą elektroniczną pisząc na e-mail: dniporadnictwa.wroclaw@zus.pl
Polscy i niemieccy eksperci czekają pod telefonem w dniach: 18-20 maja.
Godziny udzielania porad:
wt., śr. godz. 9.00–17.00
czw. godz. 9.00–16.00
Poradnictwo telefoniczne odbywać się będzie w języku polskim i niemieckim.
Porady telefoniczne są przeznaczone dla mieszkańców okolic Dolnego Śląska przede wszystkim Wrocławia i okolic.
WIĘCEJ WIADOMOŚCI
Pierwsze wiosenne kwiaty w Świdnicy
Środki na obiekty służące rehabilitacji osób z niepełnosprawnościami
Marcowa zbiórka elektrośmieci