NADMIERNA PRĘDKOŚĆ TO WCIĄŻ JEDEN Z NAJWIĘKSZYCH PROBLEMÓW POLSKICH DRÓG

Warto poświęcić kilka minut dłużej na dojazd i bezpiecznie dotrzeć do celu, niż narażać siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczne zachowania na drodze. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Świdnicy apelują o rozsądek za kierownicą jednocześnie dziękując tym, którzy bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu uznają za priorytet.

Należy pamiętać i każdorazowo podkreślać, że przykłady nieodpowiedzialnych zachowań czy też łamania przepisów ruchu drogowego są autorstwem zdecydowanej mniejszości kierowców – mówi zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Świdnicy st. asp. Szymon Szczepaniak.

Kontrole drogowe, które w dniu Europejskiego Dnia Kontroli Prędkości prowadzą funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Świdnicy to m.in. efekt zgłoszeń naniesionych przez mieszkańców gminy Świdnica na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, a także licznych apeli o przestrzeganie dozwolonych prędkości w terenie zabudowanym, tak aby inni użytkownicy dróg mogli bezpiecznie przejść przez jezdnie.

W ramach weryfikacji zgłoszeń funkcjonariusze regularnie monitorują prędkość w miejscach wskazanych przez mieszkańców, jako narażone na częste łamanie prawa i niebezpieczną jazdę.

Mimo próśb do kierowców o zachowanie zdrowego rozsądku i jazdę z dozwoloną prędkością, nadal zdarzają się kierujący, którzy w rażący sposób łamią przepisy ruchu drogowego. Efekt. 14 wykroczeń, 2 zatrzymane dowody rejestracyjne, 1 nietrzeźwy kierujący. Na tym, jak pokazują policyjne statystyki z pewnością dzień się nie zakończy.