Niestrawny Lodzik, czyli czekamy na rewanż

Niestrawny Lodzik, czyli czekamy na rewanż

Wydarzeniem minionego weekendu był bez wątpienia drugi na zawodowym ringu występ Patryka Trochimiaka z Imperium Boxing Wałbrzych, który skrzyżował rękawice z Janem Lodzikiem z Warszawy. To był naprawdę udany start wałbrzyszanina, choć zakończony dość kontrowersyjnym werdyktem, bo wygraną rywala 58:56.

W piątek w Radomiu odbyła się bokserska gala, której transmisję przeprowadziła jedna z komercyjnych stacji telewizyjnych. W najważniejszym dla nas pojedynku Jan Lodzik z Żoliborskiej Szkoły Boksu zmierzył się z naszym Patrykiem Trochimiakiem. Sama walka miała niezwykle zacięty i wyrównany przebieg. Dość napisać, iż telewizyjni komentatorzy podkreślali, iż remis byłby najlepszym rozstrzygnięciem. Stało się jednak inaczej, gdyż sędzia ringowy punktował 58:56 dla rywala.

– Nie możemy być zadowoleni z tego werdyktu. Lodzik postawił trudne warunki, ale Patryk zadał więcej ciosów. Jesteśmy trochę wkurzeni, bo naszym zdaniem remis byłby zasłużony -, powiedział trener Krzysztof Sadłoń, który wraz z Mariuszem Burzyńskim z ringowego narożnika zagrzewał Trochimiaka do walki.

Na szczęście być może już niedługo stan rywalizacji zostanie wyrównany, gdyż jak przyznał Lodzik, obu zawodników czeka rewanż. Oby tym razem na korzyść naszego pięściarza.

Pracowita jesień wałbrzyszan

Tymczasem już w najbliższą niedzielę nasza drużyna wyjeżdża na tradycyjny obóz do Sierakowa w Wielkopolsce. W 10-dniowym zgrupowaniu weźmie udział 30 zawodników, którzy pod okiem wspomnianych powyżej szkoleniowców szykować będą formę na drugą, niezwykle intensywną część roku.

Pierwsze wyzwania już pod koniec sierpnia, kiedy to odbędą się Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska kobiet z naszymi bliźniaczkami, a więc Kingą i Angeliką Mięgoć na czele. We wrześniu czekają nas młodzieżowe Mistrzostwa Polski kobiet oraz Mistrzostwa Polski juniorów plus eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Październik to Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, a ponadto młodzieżowe Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Polski seniorek. Listopad stać będzie pod znakiem Mistrzostw Polski seniorów i Pucharu Polski juniorów. I to być może nie koniec jesiennych atrakcji, gdyż trwają wysiłki, aby ze względu na obecną sytuację w nieco innym charakterze zorganizować Ekstraligę Boksu Olimpijskiego, która w minionym sezonie naszej drużynie przyniosła srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Polski.

– Pomysł jest taki, aby z powodu ograniczeń czasowych zorganizować trzy dwudniowe turnieje z udziałem czterech drużyn: Skorpiona Szczecin, Imperium Boxing, Wilków Kujaw oraz Wielkopolski. Robimy wszystko, aby liga przetrwała ten trudny okres, a w przyszłości chcielibyśmy rozwinąć rozgrywki o zmagania juniorów w Młodej Ekstralidze. W ramach jednego meczu odbyłoby się osiem pojedynków juniorów, a następnie na ring wyszliby seniorzy -, poinformował Sadłoń. 

Krzpiet objawieniem reprezentacji

Trwa zgrupowanie w Zakopanem, gdzie kadra Polski juniorów przygotowuje się do przyszłorocznych Mistrzostw Świata w Kielcach. Wśród powołanych pięściarzy nie zabrakło jednego z najbardziej utalentowanych zawodników Imperium Boxing – Kuby Krzpieta (na zdjęciu z prawej). Jak poinformował oficjalny portal Polskiego Związku Bokserskiego, trener Krzysztof Miałki z uznaniem wypowiadał się o całej 16-osobowej grupie zawodników komplementując najbardziej umiejętności młodego wałbrzyszanina.

– Od lat mamy problemy z niskimi kategoriami wagowymi, tymczasem trafiła nam się prawdziwa perełka w osobie Kuby Krzpieta. To fantastyczny chłopak, którego mogę nazwać odkryciem obozu -, powiedział szkoleniowiec Polaków.

Close Menu