Latem chcemy wyglądać szczególnie pięknie jednak o tej porze roku nie możemy pozwolić sobie na wszystkie zabiegi. Przy słońcu i upałach rezygnujemy m.in. z nadmiernego złuszczania kwasami czy laseroterapii. W pełni bezpieczna jest natomiast oxybrazja, dzięki której odświeżymy cerę, wyrównamy koloryt i zniwelujemy przebarwienia. Znajdziemy ją w ofercie wielu gabinetów, m.in. w instytutach urody i gabinetach dr Ireny Eris.
Oxybrazja – czyli co?
„Oxybrazja to jeden z najbardziej innowacyjnych sposobów rewitalizacji skóry, ze szczególnym zaleceniem dla cer wrażliwych, alergicznych i naczyniowych. Zabieg oxybrazji polega na złuszczeniu martwej warstwy naskórka za pomocą jednoczesnej aplikacji tlenu i strumienia soli fizjologicznej. Tlen ma za zadanie pobudzić odbudowę włókien kolagenowych i naczyń włosowatych oraz poprzez dezynfekcję zahamować rozwój trądziku. Sól fizjologiczna jest sterylnym roztworem chlorku sodu w wodzie, o stężeniu 0,9%. Bardzo skutecznie łagodzi różnego rodzaju stany zapalne oraz nawilża i zmiękcza skórę. Oxybrazja jest odmianą peelingu mechanicznego, w przypadku którego czynnikiem złuszczającym naskórek jest strumień silnie rozproszonych kropel soli fizjologicznej, emitowanych pod ciśnieniem sprężonego powietrza, przy użyciu specjalnego aplikatora. Zabieg ten najczęściej porównywany jest z mikrodermabrazją korundową, gdzie czynnikiem złuszczającym są kryształki korundu. Z tego względu oxybrazja jest często nazywana mikrodermabrazją wodno-tlenową” – informuje polskiblogkosmetyczny.pl.
Jakie efekty?
„Skóra jest rozjaśniona, napięta i odżywiona, jedwabista w dotyku, gładka, ma także wyrównany koloryt. Mniej widoczne stają się drobne zmarszczki oraz rozszerzone pory. W długim okresie, przy zastosowaniu serii zabiegów, efektem oxybrazji będzie pobudzenie mikrokrążenia, korzystnie wpływającego na procesy regeneracyjne skóry. Oxybrazja przynosi również efekty w regeneracji mieszków włosowych w terapiach nadmiernego wypadania włosów oraz w zmiękczaniu i tym samym zmniejszaniu widoczności blizn” – czytamy na polskiblogkosmetyczny.pl.
Kiedy poddać się oxybrazji?
Zabieg, dający przyjemne uczucie chłodu, wykonujemy zarówno przed wielkim wyjściem, jak i w każdym innym, dowolnym momencie. Ważne, by był przeprowadzony profesjonalnie – kosmetolog powinien zabezpieczyć oczy (za pomocą okularów) i uszy (opaska lub płatki kosmetyczne). Dla wzmocnienia efektu „wow” dobrze jest połączyć oxybrazję z maską (np.algową), koktajlem czy ampułką choć nie jest to koniecznością. Czas trwania sesji (twarz, szyja, dekolt) wynosi około 30 – 50 minut, w zależności od „dodatków”.
———————————-
Ramka
———————–
Najczęstszymi wskazaniami do przeprowadzenia tej terapii jest m.in.:
skóra naczynkowa
skóra wrażliwa
skóra z przebarwieniami
skóra zniszczona
skóra szara, przesuszona
wymagająca oczyszczenia
cera trądzikowa
blizny potrądzikowe
cellulit
rozstępy
brak jędrności skóry
brak nawilżenia, odżywienia.
——————————————–
Zebrała: osa
Źródło zdjęcia: pixabay.com
Źródło informacji: polskiblogkosmetyczny.pl
Źródło informacji: pczk.com.pl