Rozmowa Tygodnia z Magdaleną Przepiórką

Rozmowa Tygodnia z Magdaleną Przepiórką kosmetologiem, ekspertem branży Ekspert Branży Beauty Właścicielką Kliniki Medycyny Estetycznej

Zbliża się wiosna. W jaki sposób panie mogą pielęgnować cerę o tej porze roku?

Wczesna wiosna, to bardzo dobry czas na wizytę w klinice medycyny estetycznej czy gabinecie kosmetycznym. Zabiegi pielęgnacyjne powinniśmy rozpocząć od tych, które usuną obumarły naskórek. Spowoduje to lepsze wchłanianie kosmetyków oraz rozjaśnienie często poszarzałej oraz przesuszonej skóry po zimie. Wczesna wiosna to ostatni moment na wykonanie zabiegów laserowych. Tą metodą możemy zamknąć popękane naczynka krwionośne, usunąć niechciane owłosienie czy przebudować i ujędrnić skórę. To również ostatni dzwonek  na wszystkie mocno złuszczające zabiegi z wykorzystaniem peelingów medycznych, które są dobrym sposobem na pozbycie się drobnych przebarwień oraz płytkich zmarszczek.  

A jak należy zadbać o ciało po zimie?

Tu najczęściej spotykamy się z problemem cellulitu oraz nadmiarem tkanki tłuszczowej gromadzącej się w skórze. W czasie pandemii kiedy siłownie i kluby fitness są zamknięte, ciężej jest nam zmobilizować się do ćwiczeń w domu. Dlatego dobrym rozwiązaniem bedą zabiegi ujędrniające skórę, redukujące cellulit oraz pozwalające pozbyć się nadmiaru lokalnie nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Tego typu zabiegi warto połączyć z peelingami pod prysznicem lub szczotkowaniem ciała na sucho specjalną szczotką bambusową oraz nawilżaniem skóry balsamami pielęgnacyjnymi. 

Z powodu koronawirusa jesteśmy zobligowani do tego, by niemal cały czas nosić maseczki. Jak zachowuje się skóra po kilkugodzinnym braku dostępu do powietrza? Czy z powodu pandemii powinniśmy jakoś szczególnie się o nią zatroszczyć?

Niestety maseczka ochronna w dzisiejszych czasach jest obowiązkowym i niezbędnym elementem naszej garderoby. Może i pomaga w ograniczaniu rozprzestrzeniania się infekcji jednak na pewno  nie sprzyja kondycji naszej skóry. Wilgoć, która gromadzi się w maseczce z naszego oddechu często doprowadza do pojawienia się podrażnień oraz wyprysków. Zjawisko to obserwuje u znacznej liczby swoich pacjentów, nawet i u tych ,u których wcześniej problem ten nie występował. 

Aby uporać się z tą dolegliwością musimy zadbać o prawidłową barierę hydrolipidową skóry używając preparatów z ceramidami, olejami, trójglicerydami. Zabezpieczą skórę przed utrata wody zniwelują uczucie ściągnięcia i napięcia oraz będą zapobiegać powstawaniu podrażnień. Nie zapominajmy także o ustach. Regularnie korzystajmy z pomadek oraz balsamów ochronnych, dzięki którym nie będą suche i popękane. 

Jakie zabiegi są obecnie na topie – zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn?

Niezmiennie wśród zabiegów cieszących się największą popularnością wygrywają te dotyczące modelowania sylwetki. Znana większości endermologia czy jej nowsza wersja Icoone to top 3 najlepszych zabiegów ujędrniających i wyszczuplających ciało. Ponadto zabiegi z zakresu medycyny regeneracyjnej. Widzę wzrost zainteresowania zabiegami stymulującymi naturalne procesy regeneracji skóry i powrót do naturalności. Wśród takich zabiegów znajduje się osocze bogatopłytkowe znane także pod nazwą wampirzy lifting.


Dziękuję za rozmowę.
Rozmawiał Paweł Szpur