Urwały punkty mistrzyniom

Cenny remis zanotowały piłkarki AZS-u PWSZ w konfrontacji z Mistrzem Polski. Choć do przerwy wałbrzyszanki przegrywały z Górnikiem Łęczna 1:2, to ostatecznie w doliczonym czasie meczu zdołały wyrównać wynik potyczki. Gola na wagę punktu zdobyła Klaudia Fabova.

Akademiczki nieźle rozpoczęły potyczkę z niepokonanym Górnikiem, a mimo to już w 5 minucie musiały przyjął pierwszy cios. W zamieszaniu w naszym polu karnym piłkę dotknęła jedna z miejscowych, co skutkowało „jedenastką” wykorzystaną przez Agatę Guściorę. W odpowiedzi mierzonym strzałem z rzutu wolnego popisała się Małgorzata Mesjasz, jednak Klaudia Kowalska wyciągnęła się jak struna i przerzuciła piłkę na rzut rożny. Niestety, w 22 minucie było 2:0 dla mistrzyń kraju. Gabriela Grzywińska zdecydowała się na uderzenie z 20 metrów, po którym futbolówka skozłowała tuż przed Jagodą Sapor, czym zaskoczyła naszą bramkarkę. Na szczęście ostatnie słowo w tej odsłonie należało do gospodyń. W 42 minucie w polu karnym Górnika powalona na ziemię została Małgorzata Mesjasz i sędzia po raz drugi wskazała na „wapno”, tym razem jednak po drugiej stronie boiska. Do piłki podeszła kapitan AZS-u PWSZ, której kontaktowe trafienie przywróciło wałbrzyszankom nadzieje na wywalczenie korzystnego wyniku.

W drugiej części obie drużyny dążyły do zmiany rezultatu, miejscowe do wyrównania, a wyżej notowane rywalki do podwyższenia prowadzenia. Bliżej gola były przyjezdne, które w 86 minucie po faulu na Alicji Materek wykonywały drugi rzut karny, ale strzał Eweliny Kamczyk trafił w słupek, a dobitka Grzywińskiej przeleciała wysoko nad poprzeczką. Zmarnowana „setka” zemściła się na przeciwniku już w doliczonym czasie gry. W ostatniej akcji meczu w „16” Górnika znalazła się Klaudia Fabová, która celnym uderzeniem po długim rogu uratowała punkt dla ekipy trenera Jasińskiego.

Ekstraliga kobiet

XXI kolejka

AZS PWSZ Wałbrzych – Górnik Łęczna 2:2 (1:2)

Bramki: 0:1 Agata Guściora (5 – rz.k.), 0:2 Gabriela Grzywińska (22), 1:2 Małgorzata Mesjasz (42 – rz.k.), 2:2 Klaudia Fabová (90+6)

AZS PWSZ: Sapor, Szewczuk, Zawadzka, Mesjasz, Kędzierska, Rędzia, Rapacka (90+2 Głowacka), Głąb (55 Zając), Rozmus (88 Ostrowska), Fabová, Miłek. Trener: Kamil Jasiński