Górnicy w komplecie

Działacze Górnika Trans.eu zakończyli kompletowanie składu zespołu, który w najbliższym sezonie ma walczyć o najwyższe cele w I lidze. W składzie biało-niebieskich znalazło się dwóch nowych zawodników, a z ekipą trenera Łukasza Grudniewskiego pożegnało się trzech graczy.

Nowi koszykarze to Maciej Bojanowski oraz Jan Malesa. Pierwszy z wymienionych ma za sobą między innymi występy w Mieście Szkła Krosno, a ostatnio reprezentował barwy Polpharmy Starogard Gdański. Malesa zaś w minionych rozgrywkach był czołowym strzelcem Dorala Zetkama Nysy Kłodzko. Jeśli chodzi o ubytki, to z Górnikiem Trans.eu pożegnali się: Grzegorz Kulka (Legia Warszawa) oraz Damian Pieloch (Czarni Słupsk). Ponadto wieloletnią karierę zakończył Rafał Glapiński, o czym szczegółowo informowaliśmy w ubiegłym tygodniu. Tym samym kadra biało-niebieskich przedstawia się następująco: Kamil Zywert, Krzysztof Jakóbczyk, Maciej Koperski, Jan Malesa, Mateusz Stankiewicz, Łukasz Makarczuk, Damian Durski, Maciej Krzymiński, Karol Kamiński, Marcin Jeziorowski, Maciej Bojanowski, Bartłomiej Ratajczak, Marcin Wróbel, Damian Cechniak, Mateusz Podejko. Trenerem pozostaje najlepszy szkoleniowiec I ligi ubiegłego sezonu, a więc Łukasz Grudniewski, którego wspierać będzie Maksym Papacz. Za odnowę biologiczną odpowiedzialny będzie Paweł Ryczel, a przygotowanie motoryczne – Patryk Pietraszko.

Za naszą drużyną pierwszy tydzień przygotowań do nowego sezonu, a zarazem pierwszy sparing. W Hali Wałbrzyskich Mistrzów nasi pokonali dziewiąty zespół czeskiej ekstraklasy – Sokoli Kralovstvi 85:73. Wygrana mogła być jeszcze wyraźniejsza, ale w składzie gospodarzy zabrakło Bojanowskiego. Kolejne spotkania kontrolne Górnicy rozegrają dzisiaj i jutro, kiedy to w zamkniętych dla kibiców potyczkach zmierzą się na wyjeździe z I-ligowym Śląskiem Wrocław. Pod koniec przyszłego tygodnia Bartłomieja Ratajczaka (na zdjęciu) i spółkę czeka wyjazd za południową granicę – w piątek mistrz I ligi zmierzy się z BK Armex Děčín, a dzień później z BC Geosan Kolin. Obie ekipy to kolejni przedstawiciele czeskiej ekstraklasy. Na początku września Górnicy sprawdzą rywali z Żar oraz Jeleniej Góry, ale na razie nie wiadomo, gdzie dojdzie do wymienionych spotkań. Nasi chcieliby zagrać w Aqua-Zdroju, ale niewykluczone, że areną meczów będzie Hala Wałbrzyskich Mistrzów, gdyż obiekt na Białym Kamieniu czeka wymiana oświetlenia. Początek nowego sezonu I ligi w ostatni weekend września. Dwa pierwsze spotkania biało-niebiescy rozegrają na wyjeździe, z Energą Kotwicą Kołobrzeg oraz Weegree AZS-em Politechniką Opolską. Przed lokalną publicznością Górnicy zaprezentują się dopiero 10 października, kiedy to gościć będą beniaminka – TS Wisłę Kraków.

Spotkanie kontrolne:

Górnik Trans.eu – Sokoli Kralovstvi 85:73

Górnik: Koperski 15, Ratajczak 11, Durski 10, Malesa 9, Zywert 8, Cechniak 8, Wróbel 8, Jakóbczyk 8, Kamiński 8, Jeziorowski, Stankiewicz. Trener: Łukasz Grudniewski