Nowi repatrianci w Świdnicy

Nowi repatrianci w Świdnicy

Z czteroosobową rodziną Państwa Natalii i Dymitra Szymkow z Kazachstanu spotkała się prezydent miasta, Beata Moskal – Słaniewska. Na powrót repatriantów do ojczyzny w maju tego roku zgodę wyraziła Rada Miejska w Świdnicy. Jest to najszybciej zrealizowana procedura repatriacyjna z dziesięciu wykonywanych wcześniej przez Urząd Miejski.  

Państwo Szymkow zamieszkają na stałe w Świdnicy w ramach łączenia rodzin. W ubiegłym roku, również w październiku, do Świdnicy przyjechała Nina Szymkowa -matka pana Dymitra oraz jego siostra Tatiana z trzyosobową rodziną. W Środzie Śląskiej, jeszcze w bieżącym miesiącu, osiedli się także jego najstarszy brat Walery z rodziną.  

Pani Natalia Szymkowa, posiadająca także polskie pochodzenie (z domu Wojciechowska) jest z zawodu księgową, natomiast pan Dymitr – kierowcą. Z Państwem Szymkow w naszym mieście zamieszkają również ich dwie córki: Władysława – absolwentka średniej szkoły ekonomicznej oraz Polina, która ukończyła szkołę podstawową. Rodzinie zostało zapewnione mieszkanie komunalne, na warunkach najmu. Na remont lokalu oraz jego wyposażenie miasto pozyskało w całości środki z budżetu państwa. Zagospodarowaniem oraz pomocą w usamodzielnieniu rodziny Szymkow zajmuje się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. 

Pod koniec października br. do Świdnicy przyjedzie jeszcze trzyosobowa rodzina Państwa Olgi i Walerego Iwanickich.  

Close Menu