Systematyczność w cenie!

By osiągnąć sukces w pielęgnacji twarzy czy ciała potrzebne są cierpliwość, czas i systematyczność. Czy wiesz, że zanim zauważysz działanie retinoidów, musi minąć około 8-12 tygodni? 

Medycyna estetyczna pomoże nam uzyskać pożądane efekty stosunkowo szybko, ale bez właściwego planu, konsultacji i codziennych rytuałów te rezultaty mogą okazać się krótkotrwałe. Chodzi o to, by dostarczać naszej skórze tego, czego potrzebuje „nie od święta”, ale zawsze – odwiedzając regularnie specjalistów, poddając się domowym i profesjonalnym zabiegom w gabinetach, pamiętając że profilaktyka oraz zachowanie  podstawowych zasad porannego i wieczornego oczyszczania mogą zdziałać przysłowiowe cuda.

Przykładowo, jeśli jesienią lub zimą wykonałyśmy serię peelingów niwelujących przebarwienia, nie oznacza to, że latem eksponujemy się w całości bez żadnej ochrony na słońce. Wręcz przeciwnie – zaopatrujemy się w kosmetyki z wysokim filtrem i jak ognia unikamy 12-godzinnego „smażenia” na plaży, leżenia „plackiem”. Nie inaczej jest z mezoterapią – jej wykonanie nie zwalnia nas z obowiązku nawilżania.

Osobom z jasną karnacją przed wakacjami zalecamy picie soku z marchwi bądź wspomaganie się suplementami zawierającymi beta-karoten. To dobra baza dla skóry, ochrona przed jej zaczerwienieniem, będącym skutkiem nadmiernego promieniowania słonecznego, zbyt agresywnego kontaktu tego, co delikatne i cienkie z tym, co niebezpieczne i szkodliwe.

Nie ma jednodniowych kuracji. U podstaw „czarodziejskiego” sposobu na piękno leży ciężka (aczkolwiek przyjemna!) i regularna praca pod okiem specjalistów.  

Zebrała: osa
Źródło zdjęcia: pixabay.com