Wieści z tenisowych kortów

Wieści z tenisowych kortów

Dawno nie zaglądaliśmy na tenisowe korty, a przecież na lokalnych obiektach ciągle coś się dzieje. Za deblistami chociażby trzecia runda Zimowej Ligi o Puchar Prezesa PEC-u, w której o końcowe trofeum rywalizuje ponad 80 zawodników. Jak zawsze mamy dobre informacje dla fanów prężnie rozwijającego się Klubu Tenisowego Szczawno-Zdrój, którego dwaj reprezentanci świetnie wypadli w turnieju kadetów w Pszczynie.

Od początku listopada w Tenis-Arenie przy ulicy Ogrodowej trwają zmagania deblistów. Za organizacją ligi tradycyjnie stoi WKT „Atri” Wałbrzych, a stawką rywalizacji jest Puchar Prezesa PEC-u. Styczeń przyniósł zmianę na fotelu lidera – po dwóch miesiącach dominacji duetu Daniel Szurma – Krzysztof Rychter, na 1. miejsce wysunęła się bowiem para Roman Kus – Łukasz Nowik.

Klasyfikacja grupy I

1. Kus – Nowik

2. Szurma – Rychter  

3. Głębocki – Błaszak           

4. Angrys – Angrys   

5. Kierepka – Kierepka         

6. Kiszkiel – Szurma spadek

7. Bujak – Dobrowolski spadek

Tymczasem dobre informacje na początku tygodnia dotarły do nas z Pszczyny, która gościła uczestników ogólnopolskiego turneju kadetów U-16. W imprezie wystartowało dwóch przedstawicieli KT Szczawno-Zdrój, a mianowicie Gabriel Wójcicki oraz Antoni Pankowski. W grze pojedynczej Antek dotarł do ćwierćfinału imprezy, natomiast Gabriel stanął na najniższym stopniu podium. Dodatko obaj nasi przedstawiciele wystąpili w turnieju debla. Wójcicki połączył siły z Nikodemem Barcikiem z Bytomia, a Antek zagrał w duecie z Szymonem Janzenem z Grodziska. Ostatecznie na finiszu rywalizacji najlepsza okazała się para Wójcik – Barcik, ale na 2. miejscu znalazł się tandem Pankowski – Janzen.

Close Menu