Czas na Albę

Przerwa trwała trzy lata. W tym czasie obserwowaliśmy miasto i zatęskniliśmy za utrzymaniem standardów. Jednocześnie przygotowując strategię poprawienia ich. Właśnie Przedsiębiorstwo Alba Dolny Śląsk wygrało aukcję na odbiór odpadów od mieszkańców Wałbrzycha. Warto przypomnieć, że to pół wieku obecności tej firmy w Wałbrzychu.

Alba to firma wałbrzyska, zakorzeniona w jego historii. Zmieniła się nazwa, a firma pozostała ta sama. W 1965 funkcjonowała nazwa – Wałbrzyskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania. Przez kolejne sześć lat do 1977 roku, funkcjonowała jako Wałbrzyskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Miast i Osiedli. Teraz jest to spółka Alba Dolny Śląsk, która działa w bardzo rozbudowanej i międzynarodowej ALBA Group. Ważne jest to, że jest to zakład łączy tradycję z nowoczesnością. Ponadto jest to firma odpowiedzialna społecznie, która wspierała wałbrzyski sport: koszykarzy, siatkarki, piłkę nożną, a także sponsorowała mistrzostwa świata w ping-pongu w Aqua Zdroju. Alba angażuje się w edukację ekologiczną.

Trzy lata temu obserwowaliśmy jak niesprawnie przebiegała zmiana firmy odbierającej odpady. Wałbrzych przez wiele miesięcy straszył przepełnionymi pojemnikami na odpady. Obecnie do przetargu stanęły cztery firmy, a wśród nich dobrze znana nam Alba. Wałbrzych zdecydował się na wyłonienie firmy odbierającej odpady komunale w drodze dwóch aukcji internetowych – Najkorzystniejszą ofertę na oba sektory złożyło konsorcjum firm Alba Dolny Śląsk Sp. z o.o. WPO Alba S.A.– poinformował 7 maja rzecznik UM w Wałbrzychu Edward Szewczak.

Teraz Alba, po trzy letniej przerwie, planuje powrót do obsługi Wałbrzycha. Co z tym się wiąże? – Zaczęliśmy zatrudniać pracowników, planujemy powiększyć nasz zespół o około 50 osób i oczywiście zależy nam, aby byli to mieszkańcy Wałbrzycha. Zamówiliśmy, nowoczesne pojemniki na odpady, których pokrywy otwiera się za pomocą dźwigni, naciskając stopą ,które już są w drodze. Będzie dzięki temu prościej i higieniczniej. Wszystkie pojemniki będą nowe. – wyjaśnia Witold Seńczuk, prezes WPO Alba i dodaje – Wraz z powrotem Alby Dolny Śląsk, firmy odpowiedzialnej społecznie, wracają: wysoka jakość usług, nowoczesny sprzęt, wysokie standardy także ekologiczne i, co przecież równie ważne, to powrót firmy, która jest obecna w Wałbrzychu ponad pół wieku.

Warto zauważyć, że samochody, z jakich korzysta Alba, spełniają wysokie standardy europejskie dotyczące emisji i korzystają m.in. z technologii Radio Frequency Identification, dzięki której wiadomo w jakim miejscu, jaki samochód, jakie odpady odbiera i o której godzinie. To bardzo nowoczesne rozwiązania.

Teraz należy czekać na dopełnienie wszelkich formalności. Jak tym razem przebiegnie proces zmiany firm – będziemy sprawdzać i informować.

Close Menu