Kibice Górnika przekazali sprzęt ochronny do szpitali

Kibice Górnika przekazali sprzęt ochronny do szpitali

Godnym postawy jest działanie kibiców Górnika Wałbrzych, którzy za pomocą portalu zrzutka.pl, od jakiegoś czasu zbierają pieniądze na sprzęt ochronny dla Wałbrzyskiego Szpitala Zakaźnego, Szpitala Psychiatrycznego oraz Pogotowia Ratunkowego. Kibice przekazali również paczkę dla Pogotowia Ratunkowe w Świebodzicach.

Dzięki akcji, która trwa już od pewnego czasu, udało się zebrać 8 tysięcy złotych. Fani wałbrzyskiego Górnika po konsultacji z personelem medycznym zakupili najbardziej potrzebny sprzęt, który następnie został zawieziony na miejsce.

Do szpitali przekazane zostało 800 masek, 150 kombinezonów, 60 litrów płynu antybakteryjnego, 2000 rękawiczek, 20 sztuk gogli, 20 litrów mydła, 342 litrów wody, 60 litrów soków owocowych oraz ręczniki papierowe, kawy, herbaty, wafle dla personelu i pacjentów szpitali.

Kibice w dalszym ciągu zachęcają wszystkich chętnych do wsparcia finansowego, które wciąż szpitalowi jest bardzo potrzebne. Fani zdają sobie sprawę z tego, że ich siłą jest wspólna walka, dlatego wierzą w to, że będą doskonałym przykładem dla reszty społeczeństwa.

– Fani Górnika są różnie odbierani. Na trybunach robią różne rzeczy. Nie zawsze godne podziwu, ale z drugiej strony, kiedy chcą pomóc, potrafią to zrobić świetnie. Biało-niebieski Mikołaj. Zbierają pieniądze dla chorego kolegi i teraz dla szpitala. To właśnie jest piękne. Mam nadzieję, że na trybunach będą rozrabiać trochę mniej – mówi rodzic jednego z młodych zawodników wałbrzyskiej drużyny. Puenta, która mówi wszystko. Fani wałbrzyskiego Górnika robią rzeczy wielkie. Na rzeczy wielkie w ich wykonaniu czekamy również, gdy wrócą na trybuny stadionu.

Close Menu