Wykorzystanie paneli fotowoltaicznych

Wykorzystanie paneli fotowoltaicznych

Panele słoneczne to obecnie coraz częściej spotykane rozwiązanie w wielu domach, a także przedsiębiorstwach. Fotowoltaika, czyli nauka o przekształcaniu energii słonecznej w elektryczną, a także potoczna nazwa dla instalacji tego typu rozwija się w całkiem dobrym tempie. W parze z tymi rozwiązaniami stosuje się często również instalacje pompy ciepła. W jaki sposób dobierane są panele fotowoltaiczne oraz inne instalacje służące pozyskiwaniu energii odnawialnej, do czego można je wykorzystać?

Fotowoltaika w służbie oszczędności

Montaż paneli słonecznych planowany jest najczęściej w celu uzyskania oszczędności. Jest to także sposób na wprowadzenie ekologicznych rozwiązań, dzięki którym w dalszym efekcie emisja dwutlenku węgla, czy innych zanieczyszczeń jest ograniczona. Fotowoltaika pozwala na wyprodukowanie odpowiedniej mocy do pokrycia zapotrzebowania wybranego domostwa. Oszczędności będą największe gdy będzie ona wykorzystywana na bieżąco. Dlatego też warto odpowiednio dobrać parametry instalacji, by była ona optymalna w stosunku do potrzeb.

Jak dobrać moc paneli?

Doboru mocy paneli dokonuje się najczęściej po konsultacji ze specjalistą z zakresu fotowoltaiki. Istnieją specjalne programy informacyjno-doradcze, a także możliwość samodzielnego oszacowania potrzeb. Służą do tego kalkulatory, na przykład dostępny online na stronie https://freesun.pl/fotowoltaika/. Podczas wykonywania montażu paneli konieczne jest również zadecydowanie o osprzęcie dedykowanym do niego, w tym najważniejsze inwertery.

Zaawansowane sterowniki i wygoda użytkowania

Najnowocześniejsze rozwiązania, jakie proponuje fotowoltaika, pozwalają na osiągnięcie wysokich oszczędności energetycznych. Ale to również wygoda użytkowania, gdyż dzięki poprawnie zaprojektowanej i wykonanej instalacji można ograniczyć jej poziom obsługi do minimum. Zdalna kontrola i obsługa, długie okresy gwarancyjne, a także szybka instalacja oraz niskie koszty eksploatacji to główne cechy, które decydują o wyborze rozwiązań fotowoltaiki freesun.

Close Menu