Bokserskie święto w Galerii Victoria

Dwunastokrotny Mistrz Polski będzie najbliższym rywalem Leone Polska Imperium Boxing Wałbrzych w ramach II kolejki Ekstraligi Boksu Olimpijskiego. Do rywalizacji podopiecznych Krzysztofa Sadłonia ze Skorpionem Szczecin dojdzie jutro w Galerii Victoria. 

Na inaugurację obecnego sezonu wałbrzyszanie ponieśli minimalną porażkę na wyjeździe z Wielkopolską Drużyną Bokserską 11:13. Chciałoby się napisać, iż czas na pierwsze zwycięstwo, jednak o to będzie niezwykle trudno, gdyż najbliższy rywal klubu z ulicy Pługa to 12-krotny Mistrz Polski drużynowo jak w rozgrywkach ligowych. – Będzie ciężko pokonać zespół trenera Stankiewicza, ale bez względu na wynik końcowy sobotniego spotkania warto wybrać się do Galerii Victoria, aby obejrzeć nasze potyczki ze Skorpionem -, powiedział Krzysztof Sadłoń. 

Jak zapewnił opiekun wałbrzyskiej drużyny, czekają nas spore emocje, choć z racji rozpoczynającego się w niedzielę XXXVI Międzynarodowego Turnieju imienia Felksa Stamma nie wszyscy zaproszeni do udziału w meczu będą mogli wyjść na ring. Mowa tu chociażby o pochodzącym z Jedliny-Zdroju, reprezentancie Polski – Bartoszu Gołębiewskim, który miał wzmocnić zespół gospodarzy. Przeciwnik ma jednak podobne problemy, co otwiera szanse przed mniej utytułowanymi pięściarzami. Podobnie jak w marcowym spotkaniu, tak i jutro skład drużyny Leone Polska Imperium Boxing opierać się będzie na wałbrzyszanach, ale również przedstawicielach zaprzyjaźnionych klubów z Dzierżoniowa oraz Wrocława. Naszych barw bronić będą Jakub Szydełko, Patryk Trochimiak, Piotr Tobolski oraz Paweł Sajda. Warto przy okazji dodać, iż trzecią kolejkę Ekstraligi zaplanowano na połowę czerwca, a wyjazdowym przeciwnikiem naszych będą Wilki Kujaw skupiające reprezentantów klubów: Champion Włocławek, Pomorzanin Toruń, Potężnie Ciechocinek oraz Zawisza Bydgoszcz. 

Ekstraliga Boksu Olimpijskiego

II kolejka

Sobota – 27 kwietnia, Galeria Victoria, godz. 18:

Leone Polska Imperium Boxing Wałbrzych – Skorpion Szczecin 

Close Menu